HDP Mahalle Ziyaretleri Sürüyor

“Biz MHP ile CHP’nin koalisyon hükümeti kurmasına destek oluruz. Yeter ki kan dökülmesin, yeter ki yolsuzlukların hesabı sorulsun, yeter ki bürokrasideki, yargıda ki tahribat tamir edilsin”

HDP Mahalle Ziyaretleri Sürüyor Malatya Siyaset

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Malatya Milletvekili Adayı Aydın Erdoğan, “Biz MHP ile CHP’nin koalisyon hükümeti kurmasına destek oluruz. Yeter ki kan dökülmesin, yeter ki yolsuzlukların hesabı sorulsun, yeter ki bürokrasideki, yargıda ki tahribat tamir edilsin” dedi.

HDP Malatya Milletvekilli adayları Aydın Erdoğan ve Abuzer Yavaş, 1 Kasım erken seçimleri kapsamında Yeşilyurt ilçesine bağlı Cumhuriyet Örnek Köy, Kuşdoğan ve Pirpirim mahallelerini ziyaret etti. HDP’li heyet 1 Kasım’da yapılacak seçimlerin önemine vurgu yaparak, mahalle sakinlerinden destek istedi. Erdoğan, “Aktif bir propaganda içerisinde değiliz ama dost ve arkadaşları ziyaretlerimiz devam ediyor. Ankara’ya yaşanan bombalı katliam sonrası, 5 gün süre ile arkadaşlarımızı toprağa verdik, geçen gün Hekimhan’da bir arkadaşımızı toprağa verdik. 1 Kasım’da ortaya bir sandık gelecek, bu kötülüklerin sonunun gelmesi için halkın önüne bir fırsat gelecek, bunu da değerlendirmek gerekiyor.

Bizler de bunun için çalışmak mecburiyetindeyiz, meydanı, alanı onlara bırakamayız. Kimsenin burnunun kanamasını istemediğimiz bu tür katliamların yeniden yaşanmaması için kalabalık toplantılar yapmıyoruz, içimizden de gelmiyor. Şu an birçok yerde sokağa çıkma yasağı var, sokağa çıkma yasağı olan bir yerde nasıl seçim çalışması yapılır? Bazı yerlerde yollar kapalı mesela Dersim, Erzincan yolu kapalı. Daha birçok yerde buna benzer kapalı yollar var, bu şartlar altında bir seçim çalışması haliyle olmuyor ama buna son vermek gerekiyor” diye konuştu.

Erdoğan, “1 Kasım’da barajı aşmak için sizlerden destek istedik, sağ olun sizler de desteklerinizi esirgemediniz iyi bir destek bulduk. Fakat 1 Kasım seçimlerinde bizim Malatya’da bir milletvekili çıkartma şansımız var. 7 Haziran’da çok belli değildi, insanlar güvenemiyordu 'acaba barajı aşar mı, aşmaz mı?' diye bir tereddüt vardı. Şimdi Malatya’da ki tablo şu, biz Malatya’dan 37 bin oy almışız, 15-16 bin oyla milletvekili çıkartma imkanımız var. CHP, 75 bin oy almış 53 binle milletvekili çıkartmış, artan 22 bin civarında bir oyu var, bu ise oy değerlendirmeye girmiyor. Onların ikinci bir milletvekili çıkartmaları için 30 binden fazla oya ihtiyaçları var, bizim milletvekili çıkartmamız daha kolay” ifadelerini kullandı.

“HAYSİYET VE ONUR MÜCADELESİ İÇİN BU YOLDAYIZ”

HDP Malatya Milletvekili Adayı Abuzer Yavaş ise haysiyet ve onur mücadelesi için yola çıktıklarını ifade etti. Yavaş, "Biz, dünya nimetlerinin peşinde olsaydık, birçok şeyimizi kaybetmezdik. Eğer insanlar bir şeyler var edebiliyorsa ve bu düşünceyi biraz insanlarımıza kazandırabiliyorsak dünyanın en mutlu insanları bizler oluyoruz. Biz hangi partiye oy verirsek verelim bizlere ekmek vermezler.

Devletin sağladığı imkanlar da bizim hakkımız olduğu için sağlanıyor, yoksa kimsenin bize bir lütfu falan değildir. Bir insan kömür getirip veriyorsa, adam kendi kasasından çıkartıp vermiyor. Haksız yere bazı insanlar çok mağdur ediliyor, taraf tutuluyor, partizanlık gelişiyor. Bütün bunların önüne geçmek için, onurumuzu, şerefimizi ve hakkımızı savunmak için aslında hepimizin burada siyaset yapması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 799
Bu Ay : 7945
Toplam : 7945

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom