Ulaşıma Trambüs ve Otobüs Takviyesi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 10 adet trambüs ile 14 adet yeni otobüs aldı.

Ulaşıma Trambüs ve Otobüs Takviyesi Malatya Haber

Bütün hizmetlerinde vatandaş memnuniyetini ön planda tutan Malatya Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda da hedeflenen kaliteye ulaşmak için, modern ve konforlu ulaşım araçlarını araç filosunu yenilemeye devam ediyor.

14 OTOBÜS, KASIM AYINDA GELİYOR

Büyükşehir statüsü ile birlikte il sınırları genişleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, merkezin yanı sıra ilçe ve kırsal mahallelerde de hızlı, konforlu ve ekonomik toplu taşıma hizmetinin sunulması için araç takviyesine devam ediyor. Bu kapsamda 4’ü körüklü olmak üzere toplam 14 adet yeni otobüs alındı. Alınan otobüslerin Kasım ayı içerisinde Malatya’ya gelerek hizmete gireceği kaydedildi.

10 TRAMBÜS ARACI DAHA

Türkiye’de ilk kez Malatya’da uygulanan ve yüksek verim alınan Trambüs'ün diğer illere de örnek oldu. İlkbahar ayında ilk kez 10 araçla MAŞTİ-Üniversite arasında hizmete başlayan Trambüs’te, beklentilerin üzerinde verim alınması üzerine 10 adet trambüs aracı daha filoya ekleniyor. Alınan trambüs araçlarının önümüzdeki ilkbahar aylarında teslim alınması bekleniyor.

MALATYA TOPLU TAŞIMADA MARKA OLUYOR

Ulaşım hizmetlerinin belediyeler açısından en önemli sıkıntı olduğunu belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, son yıllarda yaptığı hamlelerle Malatya’nın toplu taşımada bir marka şehir haline geldiğini söyledi.

Türkiye’de ilk kez hizmete soktukları Trambüsü, birçok belediyenin uygulamak istediğini hatırlatan Çakır, “Bizim hedefimiz, insanların yaşamını kolaylaştırmaktır. Vatandaşlarımızı gitmek istedikleri yere kolaylıkla ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana yaptığımız uygulamalar sayesinde Malatya’da konforlu ve rahat bir ortamda seyahatlerini gerçekleştirebiliyorlar. 7-8 ay önce uygulamaya koyduğumuz Trambüs sayesinde Malatya toplu taşımada bir marka şehir haline geldi" dedi.

Yeni alınan 14 adet otobüs ve 10 adet Trambüs ile ulaşım kalitesinin artacağını söyleyen Çakır" Vatandaşlarımız daha konforlu, güvenli ve hızlı bir şekilde şehir içi ulaşımlarını yapabilecekler. Önümüzdeki ay teslim alacağımız 14 adet otobüs ve ilkbaharda teslim alacağımız 10 adet trambüsün şimdiden Malatya'ya ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 718
Bu Ay : 2300
Toplam : 2300

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom