Lezzet Fuarı 17 Ekim'de Açılacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A,Ş’nin düzenlediği Yöresel Tatlar Fuarı, 17-25 Ekim tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

Lezzet Fuarı 17 Ekim'de Açılacak Malatya Haber

40 firmanın sponsorluğunda düzenlenecek olan fuara Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden 20’ye yakın il katılacak. Yeni Belediye yanındaki fuar alanında keşkekten buğulamaya, bazlamadan mantıya kadar birçok tat Malatyalıların ilgisine sunulacak. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Malatya Büyükşehir Kültür A.Ş Müdürü Sabri Akın “Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş olarak Malatya’mızı tanıtmak, kültürel değerlerimizi yaşatmak ve yaygınlaştırmak için dönem dönem birtakım etkinlikler düzenlemekteyiz. Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş olarak bu kapsamda yaklaşık 8-9 fuar ve kültürel değerlerimizle alakalı olarak da bir takım paneller ve konferanslar düzenliyoruz. İnşallah önümüzdeki haftada yine bir fuarla Malatyalı hemşerilerimizin karşısında olacağız.” diye konuştu.

Fuarla alakalı bilgiler veren Akın, “Ülkemiz farklı değerleri ve güzellikleriyle 'cennet' diye tabir edilecek bir ülke. Biz yapacağımız bu yöresel tatlar fuarıyla ülkemizin değişik bölgelerinde 20’den fazla ilimizin ve yaklaşık 40 firmamızın katıldığı, her ilin yaygın olan, beğenilen yemeklerini ve tatlarını inşallah Malatyalı hemşerilerimizle buluşturacağız. Fuarımız 17-25 Aralık tarihlerinde halkımıza açık olacak ve Cumartesi günü açılışını yapacağız. Yapacağımız bu fuar daha önce tarım fuarları kapsamında halkımızın ciddi bir ilgisi ile karşılaştığı işçin 9 gün sürecek, akşam saatlerine kadar her gün açık olacak. Malatya’mız fuara kayısısıyla katılacak aynı zamanda peynir, çökelek, tereyağı gibi ürünlerimizde fuarımızda olacak. Bu fuarların amacı daha çok tanıtıma yönelik ama fuarda hem ikramlarımız olacak hem de satışlarımız olacak” diye konuştu. Yöresel tatlar fuarının Malatya’da ilk defa yapıldığını ifade eden Akın “İnşallah önümüzdeki yıllarda daha geniş kapsamlı bu tarz fuarlar yapacağız. Bizim buradaki hedefimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın ortaya koyduğu fuarlar kenti Malatya hedefini gerçekleştirmektir. Ben şimdiden Malatyalıları yöresel tatlar fuarımızın açılışına bekliyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 856
Bu Ay : 5746
Toplam : 5746

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom