Kurşunlu Mahallesinin Su Sorunu Çözüldü

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışma ile Kurşunlu Mahallesi’nin içme suyu sıkıntısını giderdi.

Kurşunlu Mahallesinin Su Sorunu Çözüldü Malatya Haber

Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, MASKİ ekipleri tarafından yapılan yeni şebeke ile Kurşunlu Mahallesi’nin içme suyu sorunun tamamen çözüldüğünü ifade etti. Başkan Çakır, “Malatya’nın su ve kanalizasyon ile ilgili tüm sıkıntıların giderilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hangi bölge olursa olsun, çok zor şartlarda çalışmamız gerekse bile hiç düşünmeden çözüm üreterek sıkıntıları gideriyoruz. Kurşunlu Mahallesi’nin kendi cazibesi ile gelen içme suyu 2014 yılında yaşanan sel nedeniyle zarar görmüştü. MASKİ Genel Müdürlüğümüz yeni bir proje hazırlayarak sorunu en kısa sürede çözdü. Engebeli ve iki dere yatağının arasında kalan içme suyu için çalışmalarımıza günler öncesinden başladık. Yaklaşık 3 bin metrelik 110’luk Polietilen boru hat döşeyerek içme suyunu tekrar Kurşunlu Mahallemize getirdik. Şu an döşediğimiz şebeke hattının üzerini kapatıyoruz. Birkaç gün içerisinde işi bitirmiş olacağız” diye konuştu.

MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ise, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır, geçtiğimiz günlerde bu bölgede yaptığımız çalışmaları yerinde inceledi. Vatandaşlarımız Sayın Başkanımıza teşekkürlerini ilettiler. MASKİ olarak bizler de Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah Malatya’nın içme suyu, kanalizasyon ve atık su arıtma tesisi olmayan ilçelerimiz ve mahallerimiz kalmayana kadar çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 16
Bugün : 304
Bu Ay : 1039
Toplam : 1039

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom