Özpolat'dan Taziye Mesajı

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkan vekili Hamit Özpolat, Ankara'da meydana gelen terör saldırısını kınadı.

Özpolat'dan Taziye Mesajı Malatya Haber

GAP Gazeteciler Birliği’nden yapılan açıklamada “Bin yıldır süre gelen kardeşlik ve dostluğun bozulmasına Anadolu’nun kadim halkları asla izin vermeyecektir. Barış ve demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir” denilerek saldırı kınandı. Ankara'daki Barış ve Demokrasi Mitingi'ndeki kanlı eyleme bir tepkide Merkezi Adıyaman’da bulunan GAP Gazeteciler Birliği Genel Merkezi’nden geldi.

Yönetim kurulu adına bir açıklama yapan GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkan vekili Hamit Özpolat, 5 Haziran Diyarbakır, 20 Temmuz Suruç ve son olarak 10 Ekim 2015’te Ankara’da gerçekleşen terör saldırılarında yüzlerce insanın hayatını kaybettiğini ve yüzlercesinin de yaralandığını anımsattı.

Türkiye’nin her ilinden yüzlerce barış ve demokrasi elçisinin savaşa karşı Ankara’da bir araya geldiğini belirten Özpolat, “Barış mitinginde vahşice ve insanlıktan nasibini almamış karanlık güçler tarafından katledileceklerini bilmeksizin güzel yurdumun dört bir yanında toplanarak işte biz bir aradayız et ve tırnak gibi! Bizim birlik ve beraberliğimizi, sizin o karanlık düşünceleriniz ve bu coğrafyadaki emelleriniz asla bunu bölmeye ve parçalamaya gücü yetmeyecek” ifadelerini kullandı.

Ortadoğu’da Müslüman’ı Müslüman’a katlettiren dış güçlerin Türkiye’de de yüz yıllardır bitip tükenmeyen senaryolar hazırladıklarını ifade eden Özpolat, “Amaçları malumunuz ülkeyi bölmek parçalamak, bunu yaparken en akıllı yöntemde kardeşi kardeşe kırdırmak. Bu tür oyunları yıllardır bu halk görüyor ve asla bu tür karanlık ve dış güçlerin oyununa gelmedi ve gelmeyecek” şeklinde konuştu.

“Gün birlik olma günüdür” diyen Özpolat, “Acılar paylaşıldıkça azalır. Biz milli mücadeleyi bu topraktaki insanımızla kazandık ve yine bu sorunların üstesinde yine bu güzelim yurdumun insanlarıyla geleceğiz şüphem yok” ifadelerine yer verdi. Özpolat, GAP Gazeteciler Birliği olarak Ankara’da yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı diledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 295
Bu Ay : 4661
Toplam : 4661

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom