Kalıcı ve Güzel Hizmet

Malatya Büyükşehir Belediyesi Hekimhan’da ilkbaharda başladığı yol çalışmalarına sonbahar döneminde devam ediyor.

Kalıcı ve Güzel Hizmet Malatya İlçe

Hekimhan’da planlamalar çerçevesinde 2015 yılında, 145 kilometre yol yapmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, hedeflediği 145 kilometrenin 110 kilometresini tamamladı.
22 kilometre uzunluğundaki Kurşunlu-Güzelyurt yolu, 10 kilometre uzunluğundaki Kocaözü Mahalle yolu, 20 kilometre uzunluğundaki Girmana Mahalle yolu, 12 kilometre uzunluğundaki Beykent-Hacılar Mahalle yolu, 10 kilometre uzunluğundaki Hacıkelolar-Kurşunlu Mahalle yolunu, 12 kilometre uzunluğundaki Güzelyayla-Delihasanyurdu grup yolunda asfalt çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, eskiden belde belediyesi olan Güzelyurt'da da finişerle asfalt serimi yaptı. Güzelyurt'da Polatlı, Cumhuriyet, İsmailli, Faraşlı, Adalet mahallelerinin yolu ve ara sokakları sıcak asfalt ile kaplandı. 7 kilometrelik çalışmada 8000 ton asfalt kullanıldı.

DEVAM EDEN ÇALIŞMALAR KISA SÜREDE BİTİRİLECEK
Büyükşehir Belediyesi, 15 kilometre uzunluğundaki Güçlü-Akpınar-Nakışlar-Gelengeç-Dereevleri grup yolu, 8 kilometre uzunluğundaki Kurşunlu-Yeşilköy Mahallesi ile Deveçimeni ve Söğüt Mahallelerinde yol altyapı çalışmalarına devam ediyor.

Hekimhan’da yapılan çalışmaları bizzat yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Malatya’nın 13 ilçesinde yol ve altyapı çalışmaları yaptıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Hekimhan’da planlanan 145 kilometrelik çalışmanın 110 kilometresini tamamladıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesinin sezon planlamasında Malatya genelinde 1000 kilometre yol hizmeti hedeflediğini ifade eden Başkan Çakır, “Yolların mevcut hallerine karışmadan sadece asfalt çalışması yapsaydık. Bugün 2000 kilometreyi geçmiştik. Biz yaptığımız yollarda güvenliği, kaliteyi ve standartları yükselttik. Yolları genişlettik, tehlike arz eden virajları daha güvenli hale getirdik. Taş duvarlar örüp, köprüler yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bizim için önemli olan kalıcı ve güzel işler yapmak. Bugüne kadar yaptığımız yollarda bunlara özen gösterdik. Hekimhan’da da çok yoğun bir dönem geçirdik. Bugün Kurşunlu bölgemizi gezdik. Burada 3 önemli grup yolu başta olmak üzere, yol ağının tamamında çalışmalar yapıyoruz. Bölgemizde içmesuyu ve kanalizasyon sorununun da büyük bölümünü çözdük” dedi.

YÖRE HALKI ÇALIŞMALARDAN MEMNUN
Uzun yıllardır hasret kaldıkları hizmeti almanın sevincini yaşadıklarını belirten Kurşunlu Mahalle Muhtarı Hüseyin Gider, “Bölgemizde 70-80 kilometrelik yol çalışması yapıldı. İçme suyu ve kanalizasyon sorunlarımız çözüldü. Yöre halkı yapılan hizmetlerden çok memnun, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 775
Bu Ay : 5141
Toplam : 5141

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom