Çocuklara Tiyatro Eğitimi Veriliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesindeki MABESEM Kursları, 7’den 70’e her kesimden vatandaşların ilgi odağı oluyor.

Çocuklara Tiyatro Eğitimi Veriliyor Malatya Haber

Düzenlenen kurslar, otistik engelli çocukların da gelişimlerine katkı sunuluyor.
Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’ndeki MABESEM Psiko-Drama ve Uygulamalı Çocuk Tiyatrosu kurslarına kabul edilen otistik engelli çocuklar, tiyatroyla engelleri aşıyorlar. Yaklaşık 2 yıldır kurslara alınan 6-12 yaş aralığındaki özel çocuklar, aldıkları eğitimle sosyalleşme imkanı buluyorlar. Bugüne kadar 20 öğrencinin alındığı kurslarda; özel çocuklar haftada 2 gün 7’şer kişilik kendi gruplarında ders yapıyorlar. Haftada 2 gün de diğer tiyatro kursiyerlerine 2’şer kişilik gruplar halinde kaynaştırma öğrencisi olarak katılan çocuklar, hem eğleniyor hem öğreniyorlar.

AİLELER OLDUKÇA MEMNUN

MABESEM tiyatro kursları, özel çocuklara birçok açıdan yarar sağlıyor. Kurslar, çocukların göz kontağı kuramama, vücut dilini anlamama ve kullanamama, parmakla işaret ederek gösterme gibi jestleri anlama ve kullanmada yetersizlik; yüz ifadelerinde ve sözel olmayan iletişimlerinde sınırlılık gibi sosyal etkileşim kurma amacıyla kullanılan sözel olmayan iletişim davranışlarında yetersizliklerin giderilmesi gibi çok sayıda davranışın geliştirilmesine katkı sağlıyor. Özel çocukları MABESEM kurslarına getiren aileler ise Büyükşehir Belediyesi bünyesinde verilen hizmetten duydukları memnuniyetlerini dile getirerek, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve emek veren herkese teşekkür ediyoruz" dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 220
Bu Ay : 220
Toplam : 220

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom