İşssizlik Kaderin Olmasın

Battalgazi Belediyesi ve Kalkınma Bakanlığı'nın ortak çalışması ile hazırlanan 'İşsizlik Kaderin Olmasın' adlı proje kapsamında ücretsiz meslek edindirme kursları açılacağı bildirildi.

İşssizlik Kaderin Olmasın Malatya Haber

Türkiye’de her geçen gün işsiz sayısı artarken Battalgazi Belediyesi Kalkınma Bakanlığı ile ortak bir projeye imza attı. “İşsizlik Kaderin Olmasın” adlı proje kapsamında meslek edindirme kursları açılarak, bireylere yeni meslekler edindirilecek. Konu ile ilgili olarak Battalgazi Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı ve Battalgazi Belediyesi Proje Birimi’nin ortak çalışmaları ile ‘İşsizlik Kaderin Olmasın’ sloganıyla ücretsiz meslek edindirme kurs kayıtları başlamıştır. Kurs kapsamında işsiz vatandaşlara mesleki eğitim kursları, eğitim sonunda ise kursiyerlere onaylı sertifikalar verilecektir.

Bu sayede hem işveren tarafından talep edilen kalifiye eleman ihtiyacı hem de işsiz vatandaşlar için yeni iş imkanları sağlanmış olacaktır. Program içeriğinde Autocad, Photoshop, 3D Max, web tasarım, bilgisayarlı muhasebe, bilgisayar işletmeciliği, takı tasarım, garson komi yetiştirme, cam-seramik-hediyelik eşya, halı dokuma, kuaför-makyözlük-cilt bakım, hazır giyim sektöründe ara elaman, ahşap oymacılığı ve marangozluk eğitimi kursları açılacaktır. Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanan proje sayesinde işsiz vatandaşlarımız, ev hanımlarımız, kendini geliştirmek isteyen öğrencilerimiz birer meslek edinip iş bulma kolaylığına erişebilirler. Battalgazi Belediyesi tarafından SODES finansmanıyla yürütülen kurslarımızın kayıtları başlamıştır” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada son olarak, http://www.battalgazi.bel.tr/sodes/veya Vilayet Parkı arkasındaki Battalgazi Belediyesi Başkanlık makamının bulunduğu Proje Birimi’ne başvuru yapılması gerektiği belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 950
Bu Ay : 2518
Toplam : 2518

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom