Ankara'da Ölenler İçin Yürüyüş Düzenlendi

Ankara'daki bombalı saldırıda ölen 97 kişiyi anmak ve barış mitingini kana bulayanları kınamak amacıyla Malatya Eğitim-Sen Şubesi tarafından yürüyüş düzenlendi.

Ankara'da Ölenler İçin Yürüyüş Düzenlendi Malatya Haber

Malatya Eğitim-Sen Şubesi, Ankara'da 97 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıyı protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi. Yürüyüş, Paşaköşkü Mahallesi İsmet Paşa Caddesi’nde başlayıp, İnönü Caddesi PTT Müdürlüğü önünde tamamlandı. Grup adına açıklamayı Malatya Eğitim-Sen Şube Başkanı Tarık Kaya yaptı. Başkan Kaya, “10 Ekim’de Ankara’da Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi için toplanmıştık. Kamu emekçilerinin, işçilerin, halkların özlemlerini haykırmak, umutlarını yaşatmak için, kandan ve savaştan beslenenlere karşı ‘Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi’ demek için gelmiştik. Türkiye’nin dört bir yanından, emek, barış ve demokrasi taleplerimizi haykırmak için gelmiş, kadını erkeği, genci yaşlısı, barış türküleriyle birlikte halaya durmuştuk.

Türkiye’nin göbeğinde, Ankara Garı’nın önünde, binlerce polisin gözü önünde patlattılar bombalarını. 128 canımızı aldılar aramızdan. Canımızdan can gitti, yüreklerimiz dağlandı. Annelerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı, yoldaşlarımızı kaybettik. İki gündür yüreğimiz yanıyor, içimiz kanıyor. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyan ediyoruz. DİSK, KESK, TMMOB ve TTB olarak katliamda kaybettiğimiz arkadaşlarımızı anıyoruz. Acımız büyük, yaralarımız derin” şeklinde konuştu.
Yürüyüşe katılan kalabalık, açıklamadan sonra 5 dakika oturma eylemi gerçekleştirdi. Kalabalık daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 596
Bu Ay : 3080
Toplam : 3080

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom