Battalgazi Belediyesi Yol Çalışmaları Sürüyor

Battalgazi Belediyesi tarafından ilçenin muhtelif bölgelerinde sürdürülen kilit taş, kaldırım düzenleme ve yol yenileme çalışmaları aralıksız devam ediyor. 46 sokakta sürdürülen çalışmalar tamamlanıyor.

Battalgazi Belediyesi Yol Çalışmaları Sürüyor Malatya Haber

Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz ay 46 sokakta başlatılan kilit taş, kaldırım düzenleme ve yol yenileme çalışmaları aralıksız sürüyor. Bu kapsamda bazı sokaklarda çalışmalar tamamlanırken, bazılarında sona gelinde, bazılarında da çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Nuriye Mahallesi Emirler Sokak’ta yapılan çalışmalarda sona gelindi.

Nuriye Mahallesi Muhtarı Muzaffer Polat, yapılan çalışmalardan dolayı Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti. Emirler Sokak’ta yapılan kilit taş, kaldırım düzenlemesi ve yol yenileme çalışmalarında sona gelindiğini belirten Polat,, diğer sokaklarda da aynı çalışmanın yapılmasını beklediklerini söyledi. Muhtar Polat, “Çalışmaları yerinde görüyorsunuz. Mahallemizde 13 sokağımız var. Bunlardan 7’si ortak. Yani bir tarafı Nuriye, öteki tarafı Hamidiye mahallesi. Öncelikle Emirler Sokak’ta çalışmalara başlandı. Tüm mahallelerimizde çalışmaların yapılacağına inancımız tam. İşçilik burada çok güzel. Çalışmalardan esnaflarda memnun. Önceleri kaldırımlarda araba parkı vardı. Yapılan çalışmalardan sonra artık araç parkları ortadan kalktı. Mahallemizde otoparklarımız mevcuttur. Vatandaşımız otoparklara arabalarını çekiyor. Bu durumdan esnaflarımızda pozitif anlamda etkilendi.

Yayalarımızda artık rahatça kaldırımları kullanabiliyor. İşçilikte güzel. Ufak tefek aksaklıklar yaşansa da onlarında en kısa zamanda giderileceğine eminiz” dedi. Aslanbey Mahallesi’nde sürdürülen çalışmalardan son derece memnun olduklarını belirten Aslanbey Mahallesi Muhtarı Tevfik Sağlam ise, “Battalgazi Belediyesi çalıyor. Sokaklarımız Battalgazi’ye ait olan sokaklar. Çalışmalardaki makineleri görüyorsunuz. Çalışmalarda Kirpi Sokak, Barutçu Sokak, Gülşah Sokak, Karabaş Velioğlu Sokaktaki çalışmalar bitmiş ya da bitmek üzere. Şimdide Elif Sokağa girecekler. Oranında tasfiyesini yaptılar. Kenar taşları dizildi, kaldırımlar yapılacak. Gebeş Sokağı ve Şehit Yusuf Kamacı Sokağı’nda kazı ve tasfiye çalışmaları yapılacak. Yani Belediyemiz şu anda iyi çalışıyor” dedi.

Vehbi Örnek isimli mahalle sakini de, “15-16 yıldır bu mahallede yaşıyorum. Başkanımızı Selahattin Gürkan Bey daha önce buraya gelmişti. Mahallemizin sıkıntılı olduğu konularını kendisine söylemiştim. Onlarda sağ olsun çalışmalara kısa bir zaman sonra başladılar. Battalgazi Belediyesinden çok memnunuz” diye konuştu. Mahalle sakinlerinden Sait Tiryaki ise, “20 yıldır bu mahallede yaşıyorum. Sayın Başkanımızdan Allah razı olsun. Kendisi ve ekibi mahallem adına konuşuyorum. Çalışmalarından son derece memnunum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 681
Bu Ay : 7478
Toplam : 7478

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom