Pütürge'nin Yol Sorunu Çözülüyor

Malatya’nın bütün ilçelerinde yol hizmetlerini sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, coğrafi bakımdan en zor arazi şartlarına sahip Pütürge’de yol çalışmalarına devam ediyor.

Pütürge'nin Yol Sorunu Çözülüyor Malatya İlçe

Pütürge’de bu yıl birçok farklı noktada yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, güz döneminde de çalışmalarını sürdürerek önemli grup yollarında yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor. Taşmış ve Gündüz mahallelerinin ulaşımını sağlayan 4 metre genişliğindeki yolu 10 metre genişliğine çıkaran Büyükşehir Belediyesi, 10 kilometre uzunluğundaki yolda altyapı çalışmalarının büyük bölümünü tamamladı. Koçköy Mahallesi’nin ulaşımını sağlayan 6 kilometre uzunluğundaki yol, 3 metre genişlikten 8 metre genişliğe çıkarıldı. Altyapıları tamamlanan yollara stabilize malzemesi serilirken, sıkıştırma işlemleri tamamlanan yollar 2016 yılında asfaltlanacak.

Mahallelerinde yapılan yol çalışmaları beğendiklerini ifade eden bölge halkı, uzun yıllardır bu hizmetleri beklediklerini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti. Koçköy Mahallesi’nin yolunun bulunmadığını belirten Mahalle Muhtarı Ali Sırma, “Yolumuz önceden yoktu. Hastalarımızı eşeklerle, atlarla götürürdük. Yol gerçekten medeniyet, şimdi hastalarımızı araçlarımızla götürebiliyoruz. Ulaşım daha güvenli oldu. Yolun yapıldığını duyan ve uzun yıllardır köyüne gelmeyen insanlar buraya gelmeye başladı. Büyükşehir Belediyemiz zor arazi şartlarında büyük uğraşlar sonucu yolu açmayı başardı. Çok emekler verildi" dedi.

Muhtar Sırma, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 272
Bu Ay : 3716
Toplam : 3716

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom