Kemal Kılçdaroğlu, Malatya'da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'daki terör saldırısında hayatlarını kaybeden İl Gençlik Kolları üyelerinin ailelerine taziye ziyaretinde bulunmak amacıyla Malatya'ya geldi.

Kemal Kılçdaroğlu, Malatya'da Malatya Haber

Malatya Erhaç Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanı ile ilgili istifa talebini yineledi. Kılıçdaroğlu, “Sayın Ahmet Davutoğu da aktardı, kamuoyuyla da paylaşıldı, bu olay cumhuriyet tarihinin en acı olayıdır. Bu işin bir siyasi sorumlusunun olması lazım. ‘Önlemleri aldık’, nerede aldınız önlemleri? Patlamanın olduğu yer de değil de başka yerde önlem alınmış. Bu kadar dar düşünen bir kişinin bakanlık koltuğunda oturması doğru değil” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, dünyanın her tarafında, bütün saygın ülkelerinde, demokrasisi gelişmiş, insana ve insan hayatına değer verilen bütün ülkelerde benzeri bir olay olduğunda o işin siyasi sorumlularının görevi bıraktığını kaydetti. Kılıçdaroğlu, “Bizim de zaten istediğimiz budur. Bu kadar acı yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz, gencecik çocuklarımızı toprağa veriyoruz ama bu işin siyasi sorumlusu ortada yok. Bu doğru değildir. ‘Üzülüyorum, önlem aldık, almaya çalışacağız’ demenin hiçbir faydası yok.

Ortada bir gerçek var, gencecik çocuklarımız hayatlarını kaybetti. Onlar ne istiyorlardı, barış istiyorlardı. Herkesin huzur içinde yaşadığı bir ülke istiyorlardı, kanlı eller araya girdi. Faillerin bulunması lazım, önlem almayanların da gereğini yapması lazım. Eğer ölen insanlara saygı duyuluyorsa, onların yakınlarına saygı duyuluyorsa, bu ülkenin insanlarına saygı duyuluyorsa, demokrasiye saygı duyuluyorsa bu insanların görevlerinden ayrılması lazım. Görevlerinden ayrılmaları bu işin en önemli noktalarındandır. Artık Türkiye bu siyasi olgunluğa ulaşmak zorundadır” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 23
Bu Ay : 7169
Toplam : 7169

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom