Ensar Vakfı Törenle Açıldı

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde Ensar Vakfı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Ensar Vakfı Törenle Açıldı Malatya İlçe

Düzenlenen açılış törenine AK parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Doğanşehir kaymakamı Memiş İnan, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Ensar Vakfı Genel merkez yetkililerinden Turan Koç, Kerem Abadi, Fatih Yıldız, Doğanşehir Ensar Vakfı Şube Başkanı Osman Şen ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programın açılışında ilk konuşmayı Ensar Vakfı Şube Başkanı Osman Şen yaptı. Osman Şen en büyük hizmetin insana yapılan hizmet olduğunu dile getirerek, ilçede vakfın kuruluşu için emeği geçenlere teşekkür etti.

Ensar Vakfı Teşkilatlardan Sorumlu Koordinatör Turan Koç ise yaptığı selamlama konuşmasında Ensar vakfının 1979 yılında İmam-Hatip ve İlahiyat öğrencilerine hizmet vermek amacıyla kurulduğunu dile getirdi. Koç, “Gün geçtikçe faaliyet ve hizmet alanlarını büyüterek her kesimdeki öğrencilere hizmet veren ve binlerce ihtiyaç sahibi öğrenciye burs veren bir kuruluş haline gelmiştir. Ensar Vakfı iyi insan yetiştirme amacını tüm Türkiye’de gerçekleştiren bir vakıftır” diye konuştu. Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise konuşmasında, “Böyle hayırlı hizmet veren bir vakfın ilçede açılması çok önemli, vakfın gayesi eğitimli insan yetiştirmektir. Yapılan çalışmalara he zaman yardımcı olacağız, Vakıf İlçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Doğanşehir Kaymakamı Memiş İnan konuşmasında vakfın açılmasına vesile olan herkese teşekkür etti. Memiş, “Ulusal ve Uluslararası alanlarda hayırlı hizmetler yapan bu vakfın ilçemizde de bir şubesinin açılmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Onlarca şubesiyle ülkenin her yanında hayır yapmayı şiar edinmiş milli ve manevi değerleri vererek akil gençler yetiştirmek için devlet ve milletle işbirliği yapan Ensar vakfı da inşallah aynı saygı, sevgi ve güveni Doğanşehir’de de bulur. Bizlerde kaymakamlık olarak onlarla birlikte olarak, destek vereceğiz” ifadelerine yer verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise konuşmasında çağın en büyük sorunlarından birisinin gençlere yeterince sahip çıkamamak olduğunun altını çizdi. Çakır, “Gençlerimize sahip çıkabilmek, gençlerimize değerler eğitimi verebilmek, onları topluma kazandırmak, geçmişle olan bağlarını güçlendirerek onların maddi ve manevi gelişmelerine yardımcı olmaktır. İş yoğunluğundan dolayı aileler bile çocuklarına zaman zaman yeterli eğitimi veremiyorlar. Bu tür vakıflara ve sivil toplum kuruluşlarına destek verilmesi, sahip çıkılması ve katkı sunulması gerekiyor. Bu anlamda Ensar Vakfı ülkemizdeki ender kuruluşlardan birisidir. Bunun yerelde de desteklenmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Büyükşehir Beldediye Başkanı Ahmet Çakır’ın ardından konuşan Ak Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi ise konuşmasına Ankarada meydana gelen terör saldırısında yaşamını yitirenlere rahmet dileyerek başladı. Tüfenkçi, “Ensar Vakfımız Türkiye’de bulunan İmam-Hatipler Platformunun kuruduğu 5 platformundan birisidir. Ben de bu Platformun şimdi de Milletvekili koordinatörü olarak görev alıyorum. Ensar Türkiye çapında hem İmam-Hatiplilere hem İlahiyat öğrencilerine yönelik çalışmalarıyla kamil ve ahlaklı insan yetiştirme, milli, inançlı değerli insanları yetiştirme, milletini vatanını seven insanlar yetiştirme noktasındaki hepimizin takdirindedir. Böyle bir nesile, böyle bir insan gücüne bu günlerde ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu yaşanan terör olaylarıyla beraber görüyoruz. Bu gibi kuruluşların varlığı bizim yarınlara dair umudumuzu da artırıyor. Onun için bizler dimdik ayakta durarak daha da fazla milletimize ve memleketimize sahip çıkarak inşallah bu sıkıntılı günleri de atlatacağız. Ben bu vakfın kuruluşunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 1073
Bu Ay : 5963
Toplam : 5963

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom