Malatya'nın Acı Günü

Ankara’daki kanlı saldırısı sonrası hayatını kaybeden 95 kişiden 10’unun CHP Malatya İl Gençlik Kolları üyesi olması Malatya teşkilatını yasa boğdu.

Malatya'nın Acı Günü Malatya Haber

Malatya CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Ankara’daki patlamada ölenlerin ailelerine başsağlığı dileyerek “Orada öldürülenler bizim canlarımız. Canımızdan can kopardılar” dedi.

Malatya’dan Ankara’ya giden grupta yer alan CHP Gençlik Kolları üyesi olduğu öğrenilen 10 gençten otopsileri tamamlananlar Malatya’ya getirilirken, açıklama yapan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, büyük bir üzüntü içerisinde olduklarını söyledi.

Kiraz, “Dün Ankara’da gerçekten insanlık dışı bir vahşet gerçekleştirildi. Hangi karanlık güçler tarafından gerçekleştirildiği konusunda henüz bilgi sahibi değiliz ama Malatya olarak, ülke olarak içimiz kan ağlıyor” dedi.

Ankara’daki patlama haberini alır almaz seçim çalışmalarını durdurarak CHP Malatya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile birlikte hemen Ankara’ya doğru yola çıktıklarını ifade eden Kiraz, Ankara’da yaralılar ve hayatlarını kaybedenlerin tespiti noktasında aileler ile birlikte olduklarını söyledi.

Patlama sonrası Malatya olarak büyük bir acı çektiklerini belirten Kiraz, "Hepsine Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Malatya’nın, ülkemizin başı sağolsun" şeklinde konuştu.

Terörü destekleyen ve bu katliamı yapan herkesten hesap sorulacağını dile getiren Kiraz, “Bu katliamın hesabının sorulması adına verilecek her türlü mücadeleyi destekleyeceğiz. Malatya’dan Ankara’ya giden ve hayatını kaybedenler bizim canımız, ciğerimiz. Bizim canımızdan can kopardılar. Mutlaka bu vahşi katliamın hesabı sorulmalıdır. Bunun takipçisi olacağız, hesap soracağız” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 879
Bu Ay : 2447
Toplam : 2447

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom