Ankara'daki Patlama Kınandı

Ankara’da 86 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı sonrası Malatya’da toplanan KESK ve Eğitim-Sen üyeleri ile sendika ve partiler saldırıyı kınadı.

Ankara'daki Patlama Kınandı Malatya Haber

Merkez PTT önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına çok sayıda sendika üyesinin yanı sıra HDP’li Milletvekili Adayı Aydın Erdoğan’da katıldı. Polis ekiplerinin de geniş güvenlik tedbiri aldığı basın açıklamasında konuşan Eğitim-Sen Malatya Şube Sekreteri Özlem Şaş, DİSK, KESK, TTB ve TMMOB'un çağrısıyla Ankara'da barış mitingi için toplanıldığını belirtti. Şaş, “Barış talebinden rahatsız olan malum güçler yine harekete geçmiş, tek hedefi barış taleplerini haykırmak olan on binlerce insanın içinde bomba patlatarak, savaş ve kandan beslendiklerini bir kez daha göstermişlerdir.

Türkiye'nin dört bir yanından gelerek iktidarın savaş politikalarına karşı, 'Savaşa inat, barış hemen şimdi' diyerek, barış talebiyle başlayan yürüyüş sırasında peş peşe iki bomba patlatılmıştır" diye konuştu. Ankara'da yaşanan bombalı saldırının, emekçilerin barış, demokrasi ve özgürlük taleplerini hedef aldığını ifade eden Şaş, “Kendi siyasi ikballeri için yıllardır şiddet ve nefret dilini kullananlar, bugün Türkiye'nin katliamlar tarihine yeni bir katliam daha eklenmesine neden olmuştur. KESK olarak her fırsatta savaş çığırtkanlığı yapanlara karşı 'inadına barış' diyen barış savunucularını göz göre göre katledenleri ve bu katliamın gerçekleşmesine neden olanları lanetliyoruz" şeklinde konuştu.

Basın açıklamasının ardından grup bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra alandan ayrıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 933
Bu Ay : 2501
Toplam : 2501

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom