CHP Paşaköşkü Mahallesin'de Toplantı Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Eğer bu ülkeyi sevenler, bu ülkenin birliğini, bütünlüğünü, kardeşliğini düşünenler varsa Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy vermek zorundalar" dedi.

CHP Paşaköşkü Mahallesin'de Toplantı Yaptı Malatya Siyaset

Partisinin Malatya Paşaköşkü mahalle toplantılarına katılan Tekin, yaptığı açıklamada, "Eğer bu ülkeyi sevenler, bu ülkenin birliğini, bütünlüğünü, kardeşliğini düşünenler varsa Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy vermek zorundalar" ifadelerini kullandı.

"Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy isteyin ki, Türkiye'nin iç ve dış barışını sağlayalım. Çok ciddi tehlikelerle karşı karşıyayız. İç politikada birbirimize söyleyeceğimiz şeylerin hepsinin telafisi mümkündür. Bunlar tolere edilebilir. Hepimiz birbirimizi tanırız. Ama dış politikayla ilgili yapacağınız her cümlenin Türkiye'nin bir ülkenin başını belaya sokacağını hiç unutmamalıyız.

Gerçekten şu anda çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıyayız" diyen Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü: "AK Parti yıkıldı, zaten sorun bu şu an. Bunlar Doğan görümlü Şahin gibi görünüyorlar, o cakalar, dik durun şöyle yapın havası orada sadece içerideki yurttaşlarımıza ve gazetecilerimize geçerli. Şu an baktığımızda orta coğrafyadaki ülkeler değil Avrupa'sından, Asya'sından, Rusya'sına kadar tecrit edilmiş bir ülke konumuna geldik. Davutoğlu bağırıp duruyor efendim angajman kurallarına uymuyorlar, ne işin var senin orada Davutoğlu, bu ülkenin barışını bozuyorsun, niye İslam coğrafyasının barışını bozuyorsun. İslam coğrafyasından 10 milyon insan birbirini öldürdü. CHP önümüzdeki süreçte barışın, kardeşliğin, dış politikanın, iç politikanın mimarı olarak görev alacaktır. Bu ülkede 29 milyon yurttaşımız yoksullukla boğuşuyor, 6 milyon insanımız işsiz, esnaf perişan. 56 milyon seçmenimiz var, 42 milyon borçlumuz var, böyle bir ekonomi sürdürülemez."

Tekin, açıklamalarını şöyle tamamladı:

"Yasaksız bir Türkiye'den televizyon kablolarını kesebilecek duruma geldiler. Şu rezalete bakın. Böyle bir iktidar dayanabilir mi? Böyle bir iktidar sürdürülebilir mi? Devletin, milletin malıyla olan Digitürk'ü, 18 ay AKP'nin arka bahçesi gibi çalıştırdılar sonra ahbap çavuş ilişkileriyle bir Katarlıya verdiler. Şimdi Katarlıya da diyorlar ki, 'bize muhalif olanların, CHP'yi, CHP'nin dışındaki siyasi partileri kendilerini ifade edebilecek kanalların kablolarını kesin.' Vallahi neyi keserseniz kesin Sayın Davutoğlu kurtuluşunuz yok. Cumhuriyet Halk Partisi ensenizde olacak."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 882
Bu Ay : 1400
Toplam : 1400

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom