Malatya Arena İçin Yeni İhale Açılacak

Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, yüklenici firması iflas eden Malatya Arena Stadı için yeniden ihaleye çıkılacağını söyledi.

Malatya Arena İçin Yeni İhale Açılacak Malatya Haber

Malatya Arena Stadı’nın şimdiye kadar bitmiş ve Yeni Malatyaspor’un maçlarını yeni statta oynuyor olması gerektiğinin altını çizen Çalık, yüklenici firmanın iflas ertelemesi geç açıkladığı için bu sürecin uzadığını ifade etti.
Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile görüştüğünü ve Malatya Arena Stadı için ihale takviminin hemen başlatılacağı bilgisinin aldığını kaydeden Çalık, "Malatya Arena Stadı’nın şimdiye kadar bitmiş, Yeni Malatyaspor’un da maçlarını yeni statta oynuyor olması lazımdı. Ancak firma iflas ertelemesini geç açıkladı.

Yani iflası erken olsaydı, yeni ihale daha hızlı olurdu. Hatırlarsanız TOKİ Başkanımız geldiklerinde hemen ihaleyi yenileyelim dediler ama şirket iflasını açıklamamıştı ve bu yüzden yenilenemedi. Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile görüştüm. Hemen stadyumumuzun ihalesine çıkıyorlar ve inşallah Malatya Arena Stadyumu önümüzdeki seneye kalmadan Malatyasporumuz ve Malatya’mızın hizmetinde olacak" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 884
Bu Ay : 3368
Toplam : 3368

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom