Bu Yılki Kazılar Sona Erdi

Malatya Arslantepe Höyüğü’nde yapılan bu yılki kazılar sona erdi. Arslantepe Höyüğü Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Marcella Frangipane, bu yıl yapılan kazı çalışmalarında 80’e yakın eserin gün yüzüne çıkartılarak, müzeye teslim edildiğini söyledi.

Bu Yılki Kazılar Sona Erdi Malatya Haber

UNESCO Dünya Kültür Mirası geçici listesinde yer alan Arslantepe Höyüğü’nde 40 yıldır sürdürülen kazı çalışmalarının bu yılki etabı sona erdi. Arslantepe Höyüğü Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Marcella Frangipane’nin nezaretinde sürdürülen çalışmalarda 80’e yakın eser gün yüzüne çıkarıldı. Arslantepe Höyüğü Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Marcella Frangipane, bu yılki kazıların birçok bilinmeyenleriyle sona erdiğini ifade etti.

Alan yönetimi konusuna da değinen Marcella, Arslantepe’nin UNESCO kapsamında çalışmaların sürdüğünü belirterek, bu yıl yapılan kazı çalışmalarında 80’e yakın eserin gün yüzüne çıkartılarak, müzeye teslim edildiğini kaydetti. Kendisinin İtalya’da olduğu süre içerisinde bile gözünün arkada kalmayacağına belirten Marcella, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın geçmişte ve bu yıl vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 99
Bu Ay : 6183
Toplam : 6183

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom