14 Bin 500 Hacı Adayı Sırada

Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, bu yıl hacca giden 555 hacının kente döndüğünü belirterek, şu an itibariyle ise başvurusunu yapmış 14 bin 500 hacı adayının bulunduğunu söyledi.

14 Bin 500 Hacı Adayı Sırada Malatya Haber

Malatya’da yayın yapan yerel bir televizyona konuk olan Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, bu yıl Hac’da yaşanan felaketler ve Malatyalı hacı adayları ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Ülke genelinde 59 bin hacı adayının bu yıl kutsal topraklara gittiğini belirten Çimen, bu yıl Malatya’dan ise 555 hacı adayının Hac’a gittiğini söyledi. Şuan itibariyle Malatya’dan giden hacı adaylarının görevlerini tamamlayarak kente döndüklerini belirten Çimen, “Bu yıl hac başvuruları için ön kayıt yapılmadı, 7 yıldır bekleyenler otomatik olarak gitmeye hak kazanmıştı. Seneye nasıl olur onu biz bilemeyiz. Şu gün Türkiye’de bir milyonun üzerinde ön başvurusunu yapmış bekleyen hacı adayı var. Malatya’dan başvuran ve beklemede olan hacı adayı sayısı ise 14 bin 500 civarında” şeklinde konuştu.

Bu yıl kutsal topraklarda yaşanan vinç ve izdiham felaketlerine de değinen Müftü Çimen, ardı ardına yaşanan bu felaketlerde Malatyalı herhangi bir hacı adanın vefat etmediğini söyledi. Sadece bir Malatyalı hacı Ramazan Yüksel’in Kabe’yi tavaf sırasında rahatsızlık geçirdiğini ve kalp rahatsızlığı sonucu hayatını kaybettiğini söyleyen Çimen, “Tabi tavaf anında Kabe’nin içinde vefat etmesi ayrı bir anlam taşınıyor. Malatyalı hacımız orada toprağa verildi.” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 824
Bu Ay : 7970
Toplam : 7970

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom