Yeşilyurt Araç Filosunu Güçlendiriyor

Yeşilyurt Belediyesi işlerini kolaylaştırmak, hizmette verimliliği arttırmak ve daha iyi hizmet verebilmek için modern araçlarla araç parkını güçlendiriyor.

Yeşilyurt Araç Filosunu Güçlendiriyor Malatya İlçe

Yeşilyurt Belediyesi tarafından satın alınan 3 adet kamyon ve bir adet greyder, MAŞTİ karşısındaki Belediye hizmet binası önünde düzenlenen programla tanıtıldı. Alınan son 4 araçla iki yıl içerisinde 103 yeni araç alınarak, filoya katılmış oldu. Belediyenin mevcut araçları ile araç sayısı 200'ü buldu. Araçların tanıtım programına Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, milletvekilleri Bülent Tüfenkçi, Ufuk Önalan ile belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri katıldı.

“BELEDİYEMİZİN GÜCÜ, ARAÇ PARKIMIZIN GÜCÜNE EŞİTTİR”

Araçların tanıtımı sırasında konuşma yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat belediyenin gücünün araç parkı ile ölçülebileceğini ifade etti. Polat “Aslında burada yaptığımız bir Ak Belediyeciliktir. Belediyemizin gücü, araç parkımızın gücüne eşittir. Özellikle ağır iş makineleri ile ilgili ilk geldiğimiz günden beri hiç durmadık. Sürekli Yeşilyurt araç parkımızı güçlendirdik. En basit örneğini greyder olarak söyleyebilirim. Şu anda üç greyder ile hizmet veriyoruz. Malatya Büyükşehir Belediyemizin de sahada çok yoğun çalışmaları, Battalgazi Belediyemizin çok yoğun çalışmaları var. Piyasada kiralanacak iş makinesi yok. Bu AK Belediyeciliğin geldiği noktayı gösteriyor. Bugünde üç tane kamyonumuz ve bir tane greyderimizi araç parkımıza katmış durumundayız. Rabbim Yeşilyurt’umuza daha güzel hizmetler yapmayı nasip etsin” dedi.

Yağmur altında gerçekleştirilen program ile ilgili konuşmasına şiir ile başlayan AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ufuk Önalan, ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da zaman zaman söylediği 'Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda' mısralarını söyledi. Önalan, "Başkanım yağmur, çamur, kar, soğuk, sıcak demeden gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Araç parkını güçlendirerek yeni araçlar ekliyor. Allah sayılarını arttırsın. AK Parti'nin, AK belediyeciliğin en büyük özelliklerinden biri de teknolojiye ağırlık vermesi, teknolojiyi en iyi bir şekilde kullanması, makineleşmesidir. Teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak yeni icraatlara ağırlık vermesidir. Ak Partinin en büyük özelliği budur" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkçi, Yeşilyurt'un her geçen gün daha da geliştiğini ifade etti. Tüfenkçi, “Yeşilyurt’a daha çok hizmet getirebilmek, Yeşilyurt’ta yaşayan bütün vatandaşlarımızı Malatya’mızın bütünü ile beraber mutlu olması, huzurlu olması ve şehircilik bilincini yerleştirmek en temel amaçlarımızdan birisidir. Değişen, dönüşen, gelişen, Yeşilyurt’umuzla beraber biz Yeşilyurt’un kendine has değerleri ile büyümesini arzuluyoruz ve bu büyümeyi de geleneksel Yeşilyurt değerleri ile beraber değiştirerek, dönüştürerek, geliştirerek, daha modern bir kent oluşturması noktasında AK Belediyeciliği Başkanımız ve ekibi gösteriyorlar. İnşallah bugün hizmete alınan araçlarla beraber, daha çok sokağa hizmet etmeye çalışacaklar, daha çok insana ulaşmaya çalışacaklar. Birçok talebi yerine getirme noktasında daha çok gayretli olacaklar” dedi.

"HİZMETİN İLKİ YERELDE BAŞLAR”

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Çalık, hizmetin yerelden başladığını belirtti. Çalık, “Hem yollarımızı yapıyoruz, eksiklerimizi gideriyoruz, fiziki şartlarımızı iyileştiriyoruz. Fiziki şartları iyileştirirken binalarımızı, gençlik merkezlerimizi, sağlık merkezlerimizi yapıyoruz, belediyelerimizin alanlarını genişletiyoruz. Bununla birlikte bu hizmetleri yaparken bize aracılık edecek araçları da, kullanılacak olan kepçelerden diğer araçlara, temizleme araçlarına kadar hepsini de yeniliyoruz” dedi.

Çalık, Belediye Başkanı Polat'ın 30 bin olan nüfusu 300 bine çıkardığını ifade etti. Çalık, "Hizmetin ilki yerelde başlar ve Cumhurbaşkanımız yerelde hizmet başlatmış ve yerel siyasetle Türk ve dünya siyasetine imza atmıştır" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 658
Bu Ay : 7455
Toplam : 7455

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom