Akçadağ'a 11 Milyonluk Yatırım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Akçadağ ilçesine su ve kanalizasyon alt yapı çalışmaları için yaklaşık 11 milyon TL’lik yatırım yapacak.

Akçadağ'a 11 Milyonluk Yatırım Malatya İlçe

Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Akçadağ ilçesinin su ve kanalizasyon işleri ile ilgili projenin tamamlandığını ve işin ihalesinin yapıldığını ifade etti.

Özdemir “Malatya genelinde su ve kanalizasyon alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. İlk olarak Akçadağ ilçemizin alt yapı sorunlarını çözmek amacıyla proje hazırladık. Bu işlerin yapılabilmesi için ihalemizi gerçekleştirdik” şeklinde konuştu. Akçadağ ilçe nüfusunun 2014 verilerine göre 29 bin 573 kişi olduğunu hatırlatan Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, hizmet konusunda her türlü yetkiyi kendilerine verdiğini belirterek, ilçenin en ücra köşesine bile hizmet götüreceklerini ifade etti.

Özdemir, "Akçadağ ilçemiz için 48 bin 350 metre içme suyu şebeke hattı döşeme çalışması, 3 adet debimetre odası, 1 adet maslak, 800 adet bina bağlantı çalışması, 3 adet basınç sabitleme vana odası, 4 adet mevcut depo onarım çalışmasının yanı sıra kanalizasyon ile ilgili 48 bin 650 metre kanalizasyon hattı döşeme çalışması, 821 adet muayene bacası yapımı ve bin 952 adet parsel bacası yapımı çalışması gerçekleştireceğiz. 450 gün içinde iş bitirilecek. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte Akçadağ ilçemiz daha yaşanılır bir ilçe haline gelecek” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 161
Bu Ay : 8220
Toplam : 8220

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom