Gözün Aydın Ziyaretleri Devam Ediyor

Hayat Seninle Güzel Projesi kapsamında, Yeşilyurt Belediye sınırları içerisinde dünyaya gözlerini açan yeni doğan bebeklerin ailelerine “gözün aydın” ziyaretleri devam ediyor. Proje kapsamında 2015 yılının, 2 bin 15’inci bebeği Elif, ziyaret edildi.

Gözün Aydın Ziyaretleri Devam Ediyor Malatya İlçe

Yeşilyurt Belediyesi tarafından başlatılan “Hayat Seninle Güzel Projesi” kapsamında Yeşilyurt ilçe sınırları içerisinde yeni doğan bebeklerin ailelerine 'gözün aydın' ziyaretleri devam ediyor. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, proje kapsamında AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’la İsmail ve Bilge çiftinin ilk çocukları olan Elif bebeği ziyaret etti. Yeşilyurt Belediyesi tarafından hazırlanan bebek seti de aileye verildi. Hayat Seninle Güzel Projesi’ne ayrı bir önem verdiklerini ifade eden Başkan Polat, “Belediye olarak kendi sınırlarımız içinde dünyaya gelen tüm bebekleri bizzat ziyaret ediyoruz.

Bu ziyaretin farklı bir anlamı var. Hayat Seninle Güzel Projesi’ndeki rakam bu bebeğimizle 2015’i geçti. Ziyaretlerimiz sırasında bebekler için hazırlanmış ‘gözünüz aydın’ hediye paketimiz var. Bebek bakımı ve annelerin eğitime yardımcı olacak kitap ile çam sakızı çoban armağanı misali, çeşitli hediyelerin olduğu bir paket armağan ediyoruz. Milli Eğitim Bakanlığının tavsiye ettiği bu kitapların mutlaka okunması lazım. Çocuklarımız sağlıklı ve güzel bir geleceğe sahip olsunlar, bu yavrularımız bizlerin geleceği, Rabbim tüm çocuklarımızı korusun ve tehlikelerden uzak tutsun” dedi.

Sosyal sorumluluk projelerine önem gösterdiklerini ifade eden Başkan Polat, “Hoş Geldin Bebek Projesi kapsamında Yeşilyurt ilçemizde yeni dünyaya gelen tüm çocuklarımızı, anne ve babalarını evlerinde ziyaret ederek, gözünüz aydın diyoruz. Bugün de Sayın AK Parti MKYK Üyemiz ve Malatya Milletvekilimiz Öznur Çalık Hanımefendinin katılımıyla 2015 yılının, 2 bin 15’inci bebeğimizi ziyaret ettik. Elif kızımız proje kapsamında Yeşilyurt’umuzdaki ziyaret ettiğimiz 2 bin 15’inci bebeğimiz oldu. Allah hayırlı etsin diyorum.

Bebeğimizin adı Elif, annesinin adı Elif, babaannesinin adı da Elif, bizim geçmişimiz ve geleceğimiz onurlu gururlu ve tertemiz. Güzel olan şeyler hiçbir zaman unutulmuyor. Kuşaktan kuşağa taşınıyor. Tıpkı bugün burada şahitlik ettiğimiz üç kuşakta aynı ismin konulması gibi. Yeşilyurt Belediyemiz de her zaman güzel olan hizmetlere imza atıyor. Hizmet anlayışını en güzel ifade eden sloganımızdaki gibi Elif gibi dik, vav gibi mütevaziyiz” ifadelerine yer verdi.

“ÇOK GÜZEL BİR PROJE”

Milletvekili Öznur Çalık ise insani duygularla güzel projeler yapıldığını belirtti. Çalık, “Malatya’da ilk kez başlatılmış olduğu proje kapsamında bugün 2 bin 15’inci bebeğimiz olan Elif Duru’yu ziyaret ediyoruz. Yeşilyurt Belediye Başkanım da çok güzel bir hediye paketi hazırlatmış. Bunun içerisinde Başkanımın da ifade ettiği gibi bebeğimizin bakımı ile ilgili bir kitap hazırlatmışlar, battaniye hazırlamışlar. Başbakanım, Cumhurbaşkanım adına bugün sizleri ziyaret ettik.

Yeşilyurt Belediyesinin hazırlamış olduğu hediye paketi için Başkanım ve ekibine teşekkür ediyorum. Başbakanım yeni doğan bebeklere her bir bebek için küçük altın veriyor, bugün de Yeşilyurt Belediyemizin yürüttüğü proje kapsamında başkanımızın hediyesini getirdik. Allah analı babalı büyütsün, yüce rabbim güzel kaderler versin” şeklinde konuştu.

Ziyaretten ziyadesiyle memnun kaldıklarını ifade eden İsmail ve Bilge çifti, ise Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekilimiz Öznur Çalık hanımefendiye teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 61
Bu Ay : 16197
Toplam : 16197

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom