"İnsan Odaklı Hizmetler Yapıyoruz"

Battalgazi Belediyesi tarafından Eski Malatya bölgesinde yapılan hizmetlerden dolayı Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür plaketi verildi.

Malatya Haber

Gürkan, “İnsan odaklı hizmet ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Battalgazi Belediyesi tarafından Eski Malatya bölgesinde yapılan hizmetlerden dolayı Eski Malatya bölgesinde bulunan bazı mahalle muhtarları ve vatandaşlar tarafından Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine teşekkür yemeği verildi. Yemeğe, AK Parti Malatya milletvekilleri Mustafa Şahin ve Bülent Tüfekci, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, Battalgazi İlçe Emniyet Müdürü Murat Gülmüş, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Muhtarlar adına konuşan Alacakapı Mahallesi Muhtarı Nafiz Sayın, “Ev sahipliğini Ekrem Korkmaz’ın yaptığı yemek için teşekkür ediyorum.

Selahattin Gürkan Başkanımızın mahallemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür etmek için bu toplantıyı düzenledik. Gerek Derme deresi, gerek Surlar, gerek alt yapı ve doğalgaz çalışmalarında, asfaltlama ve kilit taş çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Ramazan ayında geceli gündüzlü yaptığı çalışmalarından dolayı da yol asfalt ekiplerine ayrıca teşekkür ediyorum. Bayramdan önce yapılacak yerleri teslim ettiler. Bu toplantımızda da sayın vekillerimizden bir talebimiz olacak.

Emniyet Müdürümüz de burada. Biz merkezde cami yaptıracağız. Sayın başkanımız bize takas usulüyle 4,5 dönümlük bir yer verdi. Biz orada Battalgazi halkı olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü lojmanını burada yapılmasını istiyoruz. Eğer bu yapılırsa memleketimiz için güzel bir hizmet olacağını düşünüyorum” diye konuştu. AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise Battalgazi Belediyesinin yaptığı hizmetlerle göz doldurduğunu belirterek, “Battalgazi Belediyemiz gerçekten çalışmalarıyla bölgede göz dolduruyor. İnşallah yapılan çalışmaların meyvelerini de 1 Kasım’da hep birlikte görmüş olacağız.

Tabii ki çalışmalarımız oy için değil, hizmet içindir. İnsanı odak alan çalışmalarda bulunuyoruz, gerek başkanlarımız gerek bizler. Görev süresi içinde ben inanıyorum ki Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan bölgenin tamamında eksik hizmet bırakmadan bölgenin tamamında gereken hizmetleri yapıp bitirecektir. Bu arada yeni açılan bölgelerimizdeki eksikliklerimizi tamamlayacağız. Ben bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı muhtarımız ve bölge insanı bu plaketi vermeyi uygun bulmuşlar. Bende memnuniyetle bu plaketi sayın Başkanımıza tevdi ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BİZ BATTALGAZİ AİLESİYİZ”

Kendisine verilen teşekkür plaketinden dolayı muhtarlara ve bölge sakinlerine teşekkür eden Başkan Selahattin Gürkan’da, bölge insanı ile birlikte bir aile olduklarını kaydetti. Sayın, “Bizim Eski Malatya olarak tabir ettiğimiz bölgede, hakikaten burada hiçbir siyasi ayrım ve siyasi mülahaza telaki etmeden hizmeti insanımızın hepsine götürme noktasında genel bir gayret gösterdik. Doğalgaz, çevre temizlik, park, surlar elbette yapılır. Tüm bu hizmetlerden daha büyüğü belki basit gibi görülebilir ancak buradaki fotoğraf çok daha büyüktür. Milletvekillerimiz, Valimiz, Kaymakamımız, Emniyet Müdürümüz burada, tüm siyasi partilere mensup vatandaşımız burada. Bu birlik ve beraberliğin Battalgazi’miz için.

Gelecekteki güzel bir vizyon yakalama konusunda ve gelecekteki mazisine layık İstikbale hazırlama noktasında önemli bir takım çalışması olacaktır. Ben inanıyorum ki, Battalgazi’nin yarınları daha aydınlık, daha parlak olacaktır. Tarihi ile ayağa kalkacak. Turizmiyle ayağa kalkacak, sosyal donatıyla ayağa kalkacak, diğer yönlerden, kültürel, sosyal ve diğer hizmetlerin tüm nüveleri vatandaşın ayağına gidecek şekilde hizmet anlayışımızı sürdüreceğiz. İnsan odaklı hizmet ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. Yeni dönemde Battalgazi’de çok güzel hizmetlerin yapılacağını belirten Başkan Gürkan, Yeni Belediye Hizmet Binası’nın yakında resmi temel atma törenini yapacaklarını ifade etti.

Gürkan, “Ben inanıyorum ki yeni Battalgazi’de de bir tarafta yeni hizmet binasının temelini atmışız inşallah resmi temelini de yakında atacağız. Bir tarafta Derme deresinin ıslahı yapıldı. Bir tarafta surlar yapılıyor. Türkiye tarihinde hiçbir ilçede Surlar ayağa kaldırılmamıştır. Bu sadece Battalgazi’ye mahsus bir çalışmadır. Bir tarafta DSİ’nin yerini almamız hasebiyle onlara bir hizmet binası yapıyoruz. Oranın da ihalesi yapıldı ve yer teslimi yapılacak. Bir tarafta asfalt plenti faaliyete geçmiş.

Malatya’nın hemen hemen girmediğimiz sokağı, caddesi kalmamıştır. Kilit taşları, kaldırım çalışmaları, tarihin ayağa kaldırılması ile ilgili çalışmalar ve asfalt çalışmaları her alanda devam ediyor. Tabi bu çalışmaların sonu gelmez. Standardı ne kadar yüksek olursa olsun, gelişim ve değişim neticesinde yarın daha iyilerini isteyeceğiz. Ancak önemli olan vatandaşın zorunlu ihtiyaçlar hiyerarşisine cevap verecek bir belediye anlayışının vatandaşın ayağına götürülmesidir” dedi. Son olarak konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, “Biz bu toprakların çocuğuyuz. Ben Boranlı, Hasırcılı, Kemer Köprülüyüm. Nereye baksak kendimizden bir parça var. Elbette ki bu topraklarda ecdadımız yaşamış, bu güzelim toprakları bizlere emanet etmişler. Bize emanet ettikleri en güzel olgu, bizim kardeşlik duygularımızdır.

İhtiyacımız olan kardeşliğimizi kültürel doku içerisinde bugün burada görüyorum. Buraya siyasi bazı mülahazalardan dolayı gelmedik. Biz bu toprakların çocuğuyuz. Şu bahçe gibi her türlü meyve var. Türlü meyvelerin olması bahçeye güzellik katar. İnsanlarımızın farklı düşünceye sahip olması, eşyanın tabiatına ters bir durum değildir. Nasıl ki yüzlerimiz farklı ise düşüncelerimiz, duygularımız da farklı olabilir. Her şeyden önemlisi biz bu toprakların çocuğuyuz.

Aynı kültürel yapının içerisinden gelmişiz. Bizim sevincimiz de bir, tasamız da bir, gözyaşımız da bir. Sizler gibi dostlarımızla selamlaşmak ayrı bir güç veriyor. Bu bölgedeki insanlarımızla ortak paydamız oluşmuş. Bölgede 3. dönemdir Selahattin Gürkan, Başkanlığımızı yapıyor. Aynı çatı altında hizmet vermeye çalıyoruz. Bize düşen bir görev olduğunda hemen işimizi gücümüzü bırakarak elimizden geleni yapmaya katkı vermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, hizmetlerinden dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür plaketi verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 440
Bu Ay : 6420
Toplam : 6420

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom