İlk Toplantı Gerçekleşti

Memursen, “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye, Hedef 1 Milyon Üye” sloganıyla düzenlediği ilk toplantısını Malatya’da yaptı.

İlk Toplantı Gerçekleşti Malatya Haber

Yapılan toplantıya, MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın,AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Taha Özhan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve çok sayıda sendika üyesi katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Memur- Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım yaptı. Yıldırım “Malatya'mızda MEMUR SEN bağlı 11 iş kolunda değerli başkanlarımızla çok iyi bir çalıma yaparak Malatya’da memur seni yetkili değil tek sendika konumuna getirmek istiyoruz ”dedi.

AK Pati Malatya Milletvekili Taha Özhan ise, "Bu seçimlerde her ne kadar dört parti oylanacak gibi görünse de, aslında bu seçimler de, bir tek şey oylanacak oylanacak şey isterse ak parti deyin, isterse tek başına iktidar, birliğimiz, dirliğimiz,istikrarımız ve huzurumuz oylanacak" diye konuştu. Özhan, “Aslında bir kasımda verilecek olan oylar 7 Haziran gecesi verilmiş olan kararların sandığa yansıdığını göreceğiz. Bu süreçte bu kararların değiştirilmesi için yeteri kadar provokasyon yapıldı.

Milletimiz bunları fazlasıyla gördü inşallah 1 Kasımda gerekeni de yapacak" dedi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da konuşmada, “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye, Hedef 1 Milyon Üye sloganıyla 81 ilde alana indik. Üyelerimizle konuşmaya teşkilatlarımızla da kucaklaşmaya milletimize seslenmeye çalışarak, yeni bir yolculuğa 'bismillah' dedik ve bu yolculuğa dört dörtlük şehir Malatya’da yaptık.

MEMUR SEN sendikacılığa yeni bir bakış acısı getiren sendikacılıkta yeni bir sayfa açan sendikacılığa nefes aldıran bir sendikayız. Masanın muhatabı olarak oturduğumuz 3.dönem toplu sözleşme masasından çalışanlar için 213 e vuran kazanım sayısıyla şimdiye kadar en iyi toplu sözleşmeyi gerçekleştirdik" dedi. Ülkede düne ait ordu, bariyer ve barikatları ortadan kaldıran teşkilatın Memur-Sen olduğunu vurgulayan Yalçın, “Millete tehdit savuran, araçlar üzerini çıkıp 'biz kaç kişiyiz' diyenler şimdi 'birkaç kişiyiz' diyorlar. Bunda siz üye ve yöneticilerimizin büyük bir payınız var. Ulusal birlik harekâtı sizinle çökertildi" diye devam etti.

1 Kasım seçimleri ile ilgilide konuşan Yalçın “MEMUR -SEN ailesi olarak aldığımız kazanımların kalıcı olması için temel teminatının ülkenin istikrarı olduğunu söylemek isterim. Bu ülke yeni istikrasızlığı kaldıramaz. 1 Kasım'da sonra yaşanacak istikrasız fotoğrafı bu ülke kaldıramaz. Onun için bizim istikrarlardan yana olduğumuzu, büyük Türkiye'den yana olduğumuzu, zayıf Türkiye özlemi duyanlara karşı üzerimize düşeni yapmamız gerektiğini çok iyi biliyoruz” şekilde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 876
Bu Ay : 2444
Toplam : 2444

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom