Büyükşehir'den Eğitime Destek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı eğitim merkezlerinde ortaokul öğrencilerine yönelik kurslarda ders başı yapıldı. Kurslara yaklaşık 2 bin 200 öğrenci kaydoldu.

Büyükşehir'den Eğitime Destek Malatya Eğitim

Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte Malatya Büyükşehir Belediyesine ait semt konakları ile eğitim merkezlerinde 5-6-7-8’nci sınıf öğrencileri için takviye derslerin startı verildi. 8 ayrı merkezde ortaokul öğrencilerinin okul derslerine destek için eğitim öğretim yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, derslerin başlaması dolayısıyla derslikleri gezerek, yeni eğitim-öğretim döneminin öğrenci ve öğretmenlere hayırlı olması temennisinde bulundu.

İMKANLARI KISITLI ÖĞRENCİLERE KURS VERİLİYOR

Büyükşehir Belediyesinin 8 ayrı eğitim merkezinde yaklaşık 2 bin 200 öğrenciye hizmet verildiğini belirten Gençay, “Ortaokul öğrencilerimize yönelik olarak okul derslerine destek olmak ve Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarında daha çok başarı sağlamalarına imkan oluşturmak amacıyla kurs hizmeti veriyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın direktifleri doğrultusunda özellikle başarılı ancak imkanları kısıtlı olan öğrencileri kurslarımıza kabul ettik. Sadece Özalper Semt Konağımızda 450’ye yakın öğrenci kaydettik. Bu yıl Kernek İpek Külliyesi’nde de kurslarımızı başlattık. Toplamda 2 bin 200 öğrenci kurslardan yararlanacak. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Dersler; Yeşiltepe, Melekbaba, Salköprü, Çarmuzu-Kiltepe ve Özalper semt konakları ile Tecde ve Konak eğitim merkezlerinin yanı sıra Kernek Külliyesi’nde başlatıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 679
Bu Ay : 7476
Toplam : 7476

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom