Fahri Kayahan Bulvarı'na Sunni Kanal Yapılacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Fahri Kayahan Bulvarı ortasından geçecek şekilde kademeli suni bir kanal yapılacağı bildirildi.

Fahri Kayahan Bulvarı'na Sunni Kanal Yapılacak Malatya Haber

Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Malatya Yeşilyurt yolu ile çevre yolu arasındaki yaklaşık 3 km uzunluğundaki Fahri Kayahan Bulvarı'nda yeni düzenlemeler yapılacağı belirtildi. Düzenleme çalışmaları kapsamında alt yapı ve üst yapının tamamen yenileneceği belirtilen açıklamada, orta refüjün yerine suni bir kanal yapılacağı ifade edildi. Hazırlanan proje kapsamında öncelikle Fahri Kayahan Bulvarı'nın tamamında içme suyu, kanalizasyon şebeke hatlarının bölgenin ihtiyacına cevap verecek şekilde yenileneceği hatırlatılan açıklamada, yolun Tecde istikametine doğru sağında bulunan mevcut yağmursuyu drenaj hattından yolun soluna da yapılacağı kaydedildi. Bölgedeki aydınlatma hattı ile orta gerilim enerji hatlarının yer altına alınacağı vurgulanan açıklamada, Telekom tarafından da fiber hatların yenileneceği müjdelendi.

Açıklamada, önümüzdeki günlerde başlayacak olan alt yapı çalışmalarının tamamlanmasından sonra da üst yapı düzenleme çalışmalarına başlanacağına da dikkat çekildi. Fahri Kayahan Bulvarı’nın ortasına 4 metre genişliğinde 70-80 cm derinliğinde kademeli bir kanal yapımının projelendirildiği bildirilen açıklamada, "Proje kapsamında kanalın her iki yanında 1,5 metre genişliğinde kaldırım, yolun her ki yanında iki geliş, iki gidiş olmak üzere 4 şeritli araç yolu, araç yolunun bitiminden itibaren yine her iki yanda olmak üzere 2 metre genişliğinde cep oto parkları, 1'er metre genişliğinde ağaç ve aydınlatma aksları, 2 metre genişliğinde bisiklet yolları, bisiklet yollarının yanında ise 2 metre genişliğinde kaldırımlar bulunuyor. Söz konusu düzenleme çalışmaları çok geniş çaplı olacaktır. Bu nedenle düzenleme çalışmalarının başlamasıyla birlikte yol güzergahında zaman zaman sıkıntılar yaşanabilir. Bu konuda vatandaşların anlayış göstereceğine inanıyoruz" ifadelerine yer verildi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 611
Bu Ay : 8670
Toplam : 8670

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom