TKDK'dan 31 Milyonluk Yatırım

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından Malatya'da 31 milyon TL tutarında yatırımın gerçekleşmesini öngören sözleşme imzalandı.

TKDK'dan 31 Milyonluk Yatırım Malatya Haber

TKDK Malatya İl Koordinatörlüğü tarafından 14. başvuru çağrı dönemi için yatırım tutarı 31 milyon TL olan 15 yeni yatırım sözleşmesi imzaladı. Sözleşmeler ile Malatya’da yapılacak olan 13 adet süt üretim çiftliği, 1 adet süt işleme tesisi ve 1 adet kırmızı et kesimhanesi yatırımına destek verilmiş olacak. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Malatya İl Koordinatörlüğü, Malatya’mıza kazandıracağımız

13 adet yeni süt üretim tesisi ile yatırımları devam eden süt işleme tesisleri için de ham madde sağlamış olacağız. 14.çağrı toplu sözleşme töreni için İl Koordinatörümüz Mehmet Hanifi Dere ve ilgili uzmanlarca bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirme toplantısı kapsamında faydalanıcıların uygulamada karşılaşacağı sorunlar ve çözüm yolları anlatıldı” ifadelerine yer verildi.

“EKONOMİYE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

TKDK Malatya İl Koordinatörü Mehmet Hanifi Dere ise 14. başvuru çağrı döneminde kuruma ulaşan toplam 16 proje'den 15'nin onaylandığını ifade etti. Projelerin Malatya ekonomisine önemli katkı sağlayacağını belirten Dere, "Bu 15 projenin toplam yatırım tutarı yaklaşık 31 milyon TL, projelere ödenmesi planlanan hibe tutarının ise yaklaşık 20 milyon TL'yi bulması bekleniyor. Kurumumuz destekleri ile Malatya genelinde yeni yatırımlar gerçekleşiyor.

Desteklerimiz il ekonomisinin bütününe pozitif etki oluşturuyor. Sözleşme imzaladığımız süt üretim çiftlikleri ile yatırım düşünen süt işleme tesisleri ve süt toplama merkezleri için de altyapı oluşturmuş olacağız. Bu yatırımlar Malatya’mıza hayırlı olsun” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 600
Bu Ay : 4157
Toplam : 4157

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom