Buram Buram Tarih Kokuyor

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ev sahipliğini yaptığı 27. Ulusal Biyofizik Kongresi’ne katılmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinden Malatya’ya gelen konuklar, Battalgazi ilçesinde bulunan Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı gezdi.

Buram Buram Tarih Kokuyor Malatya İlçe

Kervansaray’da açılan resim sergilerini ve sanat atölyelerini gezen konuklara, Ebru Sanatçısı Hasan Hüseyin Aslan tarafından kısa bir ebru sanatı gösterisi sunuldu. Malatya türkülerinin okunduğu müzik dinletisi ile unutulmaz bir gün geçiren konuklar, yetkililerden Kervansaray hakkında da bilgi aldı. Konuklar, Kervansaray’ın yanı sıra Ulu Cami ve Sanat sokağını da gezerek, bol bol fotoğraf çektirdiler. Konuklar gezinin ardından Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından, verilen akşam yemeğine katıldı.

“BURAM BURAM TARİH KOKUYOR”

Gösterilen misafirperverlikten dolayı mutlu olduklarını belirten konuklar, gittikleri yerlerde Battalgazi'yi anlatacaklarını ifade etti. Kentteki çalışmalar nedeniyle teşekkür eden konuklar, “Tarih, sanat ve kültürün buram buram koktuğu Battalgazi de unutulmaz dakikalar yaşadık. Battalgazi Belediyesi burada güzel işler ortaya koymuş. Bu durum Malatya’nın turizmine olumlu yansıyacaktır. Buraya gelip de bu güzelliklerden etkilenen çok insan vardır. Bizde çok etkilendik. Bu güzellikleri bizde gittiğimiz yerlerde anlatacağız" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 510
Bu Ay : 4308
Toplam : 4308

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom