Başharık Mahallesine Yeni Park

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Başharık Mahallesi'nde yapımı devam eden parkta incelemelerde bulundu.

Başharık Mahallesine Yeni Park Malatya Haber

 Başkan Gürkan, Battalgazi ilçesinin 102 mahallesinde yaklaşık 150 civarında şantiye olduğunu söyledi.

Battalgazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçenin muhtelif bölgelerinde park yapımına devam ediliyor. Bu kapsamda Başharık Mahallesi'ne yeni bir park yapılıyor. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Karakuş, Park ve Bahçeler Müdürü Haluk Şener, Fen İşleri Müdürü Fuat Gözeneli ve Başharık Mahallesi Muhtarı Erdal Akkaya ile birlikte Başharık Mahallesi'nde yapımı devam eden parkta incelemelerde bulundu.

Yapılan hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başharık Mahallesi Muhtarı Erdal Akkaya, "Yıllardan beri bu alan mezbelelikti. Başkanımız ilgilendi, park haline getirdi. Kendisine teşekkür ediyoruz. Sokaklarımızla ilgili çalışmalar hakkında da Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’dan söz aldık. Nasip olursa inşallah bu dönemde yapacaklar. Yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili gerek başkanıma, gerekse ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Mahallelerde park sayısını artıracaklarını belirten Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da, "Az önce muhtarımızın da ifade ettiği gibi izbe bir yerdi burası. Kendi haline terk edilmiş, metruk bir haldeydi. Muhtarımızın teklifiyle burası güzel bir şekilde dizayn edilerek park haline getirildi. Buradaki apartmanlara ve mahalle sakinlerine bu park kazandırıldı. Park Bahçeler Müdürlüğü’ne gerekli talimatları verdikten sonra çalışmalar başladı. Güzel bir çalışma örneği sergilemişler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Parkımızın bu mahalle sakinlerine ve Malatyamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Şu anda bizim 102 mahallemizin hemen hemen hepsinde yaklaşık 150 civarındaki yerimizde şantiyemiz var. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde yolla ilgili şikayetlerin en aza indiği bir Battalgazi’de yaşamaya devam edeceğiz. Aynı zamanda parklarla ilgilide şikayeti olmayan bir Battalgazi karşımıza çıkacak diye düşünüyorum. Bu anlamda ekibimiz gerek Fen İşlerimiz olsun, gerek Park Bahçeler Müdürlüğümüz olsun, gerek İmar'daki ve Kültür Müdürlüğü'ndeki arkadaşlarımız olsun, gerek Temizlik İşleri'nde olsun bir bütün halinde bir takım oyunu şeklinde çalışmalarını yürütüyorlar.

Netice itibariyle gezdiğimiz, gördüğümüz yerlerdeki temizlik konusundaki hassasiyet vatandaşlarımızın bize göstermiş olduğu olumlu tepki hakikaten bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Özellikle geçtiğimiz günlerde yaşadığımız Kurban Bayramı dolayısıyla gerek iş yoğunluğu, gerekse kurban kesim yerlerinde şu ana kadar Battalgazi Belediyemize olumsuz tek bir şikayet söz konusu olmamıştır. Buda Battalgazi açısından, Malatya açısından çok önemli bir anekdot olarak belirtmek isterim. Yapılan çalışmalarda emeği geçen tüm personelimizi kutluyorum ve onlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 753
Bu Ay : 7550
Toplam : 7550

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom