Eğitimbir-Sen Kongre Düzenledi

Malatya Eğitimbir-Sen 2 Nolu Şubesi’nde kongre heyecanı yaşandı.

Eğitimbir-Sen Kongre Düzenledi Malatya Haber

Malatya Memur-Sen 2 Nolu Şubesi olağanüstü kongresini gerçekleştirdi. İki liste halinde gidilen kongrede mevcut başkan Yaşar Saka ve Prof. Dr. Hakan Erkuş yarıştı. 116 delegenin oy kullandığı kongrede konuşan Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, “Biz hep birlikte bir aileyiz. Ülkemizin çalışanları ve bizden ümit besleyenlerin beklentileri var. Onların beklentilerini karşılayabilmek için çalışmalara devam edeceğiz.

Sendikal faaliyetlerin günümüze kadar geçen süre içinde kat etmiş olduğu mesafe, yaşanılan süreçler dikkate alındığında, 'dünyada herkesin rızkını Cenabı Hak vermiştir' diyebiliriz. Rızkın adil paylaşımında insanlar sınava tabi tutulmaktadır. İnsanların bir kısmı adaleti isterken, bir kısmı da imtiyazla her şeyin ben olayım derse orada onu tesis edecek bir mekanizmaya ihtiyaç vardır. Alın terinin karşılığının ne olduğunu ortaya konması söz konusuysa o zaman bu meselede haksızlığa uğrayanların adına, zayıf konumda olanlar adına güçlü bir yapının söz söylemesi gerekiyor"dedi.

Sivil toplum kuruluşları arasında sendikaların ayrı bir yeri olduğunu belirten Selvi, sendikaların fantazi amacıyla kurulmadığını kaydetti. Selvi, "Sendikaların çok ayrı bir yeri vardır. Çünkü eve götürülecek ekmeğin ne kadar olacağına ilişkin masada sizin adınıza yetki kullanmaktadır. Eğer siz o masayı kaybettiğinizde işverenin inisiyatifine mahkum olursunuz. İsterse bol verir isterse kızar. Mülkün sahibi gibi davranır.

Sendikacılık böyle bir mücadele ortamında doğmuştur. Yani 'fantezi olsun' diye bir grup insan bir araya gelerek sendikacılık yapmaya karar vermiş değildir. Bu uğurda pek çok öleni, işini kaybedeni vardır. Onların mücadeleleri sendikacılığı bugüne taşımıştır” diye konuştu.

Malatya Memur-Sen 2 Nolu Şubesi Başkanı Yaşar Saka ise sendika hakkında bilgi verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 761
Bu Ay : 4205
Toplam : 4205

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom