Kadın ve Şiddet Paneli

Malatya Kadın ve Demokrasi Derneği’(KADEM) tarafından 'Kadın ve Şiddet' konulu panel gerçekleştirildi.

Kadın ve Şiddet Paneli Malatya Haber

Panele katılan Vali Süleyman Kamçı, yaptığı konuşmada ekonomik gücü olmayan kadınların şiddeti kabullenmek zorunda olduğuna şahit olduklarını kaydetti. Vali kamçı “Maalesef içerisinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağında bile kadınlara karşı pervasızca uygulanan kadın üzerinde fiziksel ve zihinsel hasarlar oluşturan şiddet eylemleri ile karşılaşmaktayız.

Neredeyse her gün eşi, aile efradı ya da herhangi bir kişi tarafından şiddete maruz kalarak mağdur olan, hatta hayatını kaybeden kadınlarla ilgili haber almaktayız. Daha da acısı, ekonomik gücü ve aile desteği olmayan kadınların şiddeti kabullenmek zorunda olduğuna şahit olmaktayız" dedi.

KADEM Malatya şube başkanı Başkan Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ise “Uyum içinde yaşamak,ve karşılıklı saygı çerçevesinde çok kültürlülüğü benimsemek için diyolog üzerinde inşa edilmiş bir barış kültürünü güçlendirilmesi gerekmektedir. şiddetsizlik kültürünü güçlendirmek için eğitimden daha etkili bir araç yoktur. Eğitim sayesinde insanların birbirleri ile uyumlu bir şekilde yaşaya bilmesi için yeni yollar oluşturabiliriz . Eğitim günümüz dünyasında hayati önem taşıyan dayanışma yollarını geliştirmenin temelini de teşkil edebilir" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 276
Bu Ay : 1011
Toplam : 1011

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom