Yeşilyurt Asfalt Çalışmaları

Yeşilyurt Belediyesi, hizmet sınırları içerisinde alternatif yol güzergahları oluşturmak adına başlattığı yol açma çalışmalarına devam ediyor.

Yeşilyurt Asfalt Çalışmaları Malatya İlçe

Yeşilyurt Belediyesi, yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamında Turgut Özal Bulvarı ile Tevfik Temelli Caddesi’ni bağlayacak ulaşım yolunun açılmasına engel teşkil eden Abdulgaffar Sokak’ta ki kamulaştırma işlemleri tamamlanan metruk evin yıkımından sonra asfaltlama çalışmaları başladı. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Başkan Yardımcısı Mehmet Çınar’la birlikte Fahri Kahayan Bulvarı ile Tevfik Temelli arasındaki bağlantı yolunda yapılan asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Polat, “Bizler ekiplerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışmalarımıza sürekli devam etmekteyiz. Bu bizim çalışma azmimiz ve görev bilincimizdir.

Yeşilyurt Belediyesi olarak AK belediyecilik vizyonuyla geldiğimiz ilk günden beri millete hizmet için sürekli bir koşuşturmaca içerisindeyiz. Birçok alanlarda olduğu gibi yol ve asfalt ekiplerimiz de yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık bir ay önce Abdulgaffar Mahallemizde yol açılmasına engel teşkil eden metruk bir bina mevcuttu. Bu metruk binanın enkaz bedelini ödeyerek, kamulaştırma işlemlerini tamamladık ve binanın yıkımını gerçekleştirdik. Bu geçen süreçte de alt yapı çalışmalarını tamamladık.

Bugün de asfalt ekibimizle birlikte asfaltlama çalışmalarına başladık. Bu yol Fahri Kayahan ile Tevfik Temelliyi birbirine bağlayacak. İlerleyen zamanda birkaç bağlantı yolu daha açacağız. Yol açma konusunda da Yeşilyurt Belediyesi olarak bir hedefimiz var, yıllık 10 km yeni imar yolu açmayı planladık ve 2015 yılı içerisinde 12 kilometreden fazla yol açtık. Çünkü yol medeniyettir. Yolun bakımı gelişmesi en önemli bir hizmettir. Bir ülkenin gelişmişliği yollarından belli olur. Yeşilyurt Belediyesi olarak bu yönde tüm çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 822
Bu Ay : 4620
Toplam : 4620

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom