27. Ulusal Biyofizik Kongresi Yapıldı

Türk Biyofizik Derneği ile İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Ana Bilim Dalı tarafından düzenlenen ve İnönü Üniversitesi’nin ev sahipliğini yaptığı 27. Ulusal Biyofizik Kongresi yapıldı.

27. Ulusal Biyofizik Kongresi Yapıldı Malatya Haber

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 27. Ulusal Biyofizik Kongresi düzenlenen törenle başladı. Açılış töreninde Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yunus Karakoç, Türk Biyofizik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rüstem Nurten ve İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik birer konuşma yaptı. Kongrenin ilk günü konuk bilim adamları, Türkiye'nin en büyüğü olan 5.3 MW kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali'ni gezerek, tesisin kuruluşu ve işleyişi hakkında geniş bilgi aldı.

Daha sonra üniversite kampüsünü gezen konuklar, İnönü Üniversitesi’nin son yıllarda tamamlanan projeleri hakkında bilgilendirildi. Kongreye katılan bilim adamları İnönü Üniversitesi’nin ev sahipliğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'e ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yunus Karakoç'a teşekkür etti.

Dört gün süren, 3 panel, 3 konferans, 23 sözlü bildiri ve 70 poster bildirisinin yer aldığı ve farklı üniversiteler ilekurumlardan yaklaşık 150 bilim insanının katıldığı kongrenin beşinci gününde ise kentin tarihi ve turistik yerleri gezildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 885
Bu Ay : 2453
Toplam : 2453

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom