60 İşçi için 631 Müracat

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Yeşilyurt Belediyesinde 60 kişi istihdam edildi.

60 İşçi için 631 Müracat Malatya Haber

Yeşilyurt Belediyesine alınacak 60 işçi için, 631 kişi müracaatta bulundu.
Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Yeşilyurt Belediyesi bünyesinde de istihdam edilecek 60 personel için Yakınca’da bulunan belediye binasında kura çekimi gerçekleştirildi. İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından alınan 631 başvuru arasından noter huzurunda gerçekleştirilen kurada ismi çıkanların mutlulukları görülmeye değerdi.

“ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN”

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, “İş Kur İl Müdürlüğü ile Yeşilyurt Belediyemiz arasında gerçekleşen proje kapsamında 60 vatandaşımıza iş imkanı sağladık. Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 631 kişi başvuruda bulundu. Başvuru yapanlar arasından programa katılacak olan 60 kişi gerçekleşen kura çekimi ile belirlendi. Kurada ismi çıkan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Yeşilyurt Belediyesine alınacak 60 işçi için 631 kişinin müracaat ettiğini söyleyen Noter Melahat Engin ise, “Kuralar katılımcılar tarafından herkesin huzurunda gerçekleşiyor. Bu tür projelerin daha fazlalaşması temennisiyle çekilişimiz hepiniz için hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı.

Yapılan kura çekimi ile 60 kişi Yeşilyurt Belediyesinde Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında istihdam edilmek üzere hak kazandı.

Kura çekimine Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Halit Adıyaman, İŞKUR yetkilileri Fikret Sarıcı, Bülent Dağgez ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 947
Bu Ay : 2529
Toplam : 2529

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom