Çukurdere Mahalleine Park Kazandırılıyor

Yeşilyurt Belediyesi, Çukurdere Mahallesi’nde yaklaşık dört dönüm alana her yaştan vatandaşın yorgunluğunu atabileceği, spor yapabileceği ve çocukların güvenli şekilde oynayabileceği bir park inşa ediyor.

Çukurdere Mahalleine Park Kazandırılıyor Malatya Haber

Yeşilyurt Belediye sınırları içerisinde yapılan incelemeler neticesinde mahallelerde park yapımına müsait alanların tespit edilmesiyle bu alanlara modern parklar inşa ediliyor. İlçede ihtiyaç önceliğine göre tespit edilen alanlarda yürütülen park yapım çalışmalarında, çocukların güvenli şekilde oyun oynayabilecekleri oyun alanları, yetişkinlerin kullanabileceği spor aletleri, oturma grupları, bisiklet ve yürüyüş alanları bulunuyor. Çukurdere Mahallesi’nin çehresini değiştirecek park alanındaki çalışmaları yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, Park ve Bahçeler Müdürü Yaşar Kanatucu’undan park alanı ve yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgiler aldı.

“PARKLARIMIZ MAHALLELERİMİZE RENK KATIYOR”

Önümüzdeki ay parkı hizmete sunacaklarını ifade eden Başkan Hacı Uğur Polat, “Bu alana yaklaşık olarak 15 gün önce geldik ve park çalışmalarımıza başladık. Önümüzdeki ay içerisinde de bu parkımızı halkımızın ve hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Bu alanlar toplumun ortak alanı, 2014 Eylül ayında 30 Günde 30 Park Projesi’nin temelini attık ve 2015 Haziran ayı itibari ile bu 30 parkımızı kullanıma açtık. 30 park demiştik ama yaptığımız park sayımız 30 ile sınırlı değil.

30 parkın haricinde birçok mahallede de parklarımız vatandaşların hizmetine girdi. Bu dönem içerisinde de daha büyük parklarımızla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Çukurdere parkımızda sitelerin arasında kalan çok güzel bir nokta, bu park bittikten sonra çocuklarımız için oyun grupları, bisiklet yollarımız, fitness aletlerimiz olacak, bir yandan çocuklarımız oyun oynarken, vatandaşlarımız sporlarını yapacak, diğer taraftan mahalle sakinlerimiz de bu parkın temiz havasını teneffüs edecek, bu dört dörtlük park mahallelilerimize hayırlı olsun” sözlerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 93
Bu Ay : 3537
Toplam : 3537

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom