DAP'tan Sulama Projelerine Destek

Darende’nin kırsal mahalleleri için hazırlanan sulama projelerine, DAP İdaresi tarafından finansman desteği sağlandı.

DAP'tan Sulama Projelerine Destek Malatya İlçe

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, DAP İdaresi’nin finansman desteği sağladığı sulama projelerinin gerçekleştirileceği mahalle muhtarları ile toplantı yaparak bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Eser, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte yürütülen proje kapsamında DAP İdaresi tarafından Darende'nin Akova, Balaban, Kölükler, Ilıca, Şendere, Mollauşağı, Gökçeören, Irmaklı ve Hisarkale mahallelerinde sulama amaçlı açık ve kapalı kanal sistemleri yapılacağını söyledi.

Başkan Eser, “Daha önceden yapılmış ancak birçoğu tamamen yok olmuş sulama sistemi, bu proje ile yeniden canlanacak. Tarımsal sulamada kırsaldaki mahallelerimiz önemli bir hizmeti kazanmış olacak. Proje ile toplam 17 bin 300 dekar arazi sulanacak ve bundan bin 180 çiftçi ve ailesi faydalanacaktır. 38 bin metresi açık 18 bin 925’si metre kapalı olmak üzere kanal inşa, modernizasyon ve bakımı yapılarak toplamda 57 bin 940 metre sistem kurulacaktır. Bu projeye toplamda 6 milyon 438 bin lira finans sağlanmıştır” ifadelerine yer verdi.

Aynı destekleme kapsamında 1 milyon 700 bin TL proje bedeli olan ruhsatlı canlı hayvan pazarı kurulacağını ve bu hizmetle bölge için önemli bir kazanım elde edileceğini dile getiren Başkan Süleyman Eser, “Bürokratik işlemlerin sıkı bir şekilde takip edilmesiyle, Darende DAP' tan 8.1 milyon lira ile büyük bir yatırım ve hizmeti aldı” diye konuştu.
Toplantıya katılan muhtarlar, Başkan Eser’e gayretlerinden dolayı teşekkür ederek, projelerin hayata geçmesi ile tarımsal üretim alanında ciddi katkılar sağlanacağını belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 799
Bu Ay : 6779
Toplam : 6779

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom