60 Yıllık Sabrın Zaferi

ABD'nin New York kentinde, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katılımıyla Filistin bayrağı, BM Genel Merkezi önünde göndere çekildi.

60 Yıllık Sabrın Zaferi Dünya

Filistin bayrağı, ABD’nin New York kentinde bulunan BM Genel Kurulu önünde düzenlenen törenle göndere çekildi. Tören sırasında Başbakan Ahmet Davutoğlu, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın yanı sıra 193 ülkenin de temsilcileri katıldı. Ban Ki-Moon’un bir konuşma gerçekleştirdiği törende Mahmud Abbas, konuşması sırasında tarihi bir an olarak nitelediği törenle Filistin bayrağının BM binası önünde göndere çekilmesinin son derece önemli olduğunu kaydetti. Abbas, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ve törende hazır bulunan katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Filistin bayrağı alkışlarla göndere çekildi.

FİLİSTİN BAYRAĞI KUDÜS’Ü ŞERİF’TE DALGALANACAK

Ve uluslararası camiayı Filistinlilerin 60 yılı aşkın bağımsız devlet kurma çabalarında desteklemeye çağırmıştım. Bugün nihayet Filistin bayrağının BM önünde diğer devletlerin bayraklarının yanında göndere çekilmesine tanıklık edeceğiz. Bu tarafların eşit bir düzlem üzerinde sağlıklı bir müzakere süreci gerçekleştirmelerine katkı yapacaktır. Bu sayede sürdürülebilir barışa ulaşılabilir. Bugün veya yarın Filistin devleti bağımız olacak ve Kudüs’ü Şerif de onların başkenti olacaktır. Sayın Abbas’ın da söylediği gibi Filistin bayrağı Kudüs’ü Şerif’te dalgalanacak ve biz bu olayı da kutlayacağız” açıklamasını yaptı.

Davutoğlu, bütün ulusların hiçbir sınırlama olmadan, yaşamaya devam edeceğini kaydederek, “Hem Musevilere hem Hristiyanlara hem de Müslümanlara kutsal olan bu şehir layık olduğu muameleyi görmeli ama şu anda Harem-i Şerif ve Mescid-i Aksa gibi yerler hemen ve koşulsuz olarak bu noktada baskıdan arındırılmalıdır. Harem-i Şerif'e saygı duyulmalıdır. İsrail’in Harem-i Şerif’i zamansal ve mekansal olarak bölme çabalarını kınıyoruz. Bizler için Filistin bölünmez bir bütündür. Kudüs, Batı Şeria ve Gazze’den müteşekkildir. Bu bütünlük tanınmalıdır.

Gazze’de şu anda yaşamış olduğu yasa dışı ve insanlık dışı blokajdan kurtarılmalıdır. Türkiye’nin, Filistin halkının onurlu bir yaşam sürebilmesi için Filistin halkına siyasi ve ekonomik desteği devam edecektir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 719
Bu Ay : 2301
Toplam : 2301

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom