"Okullar Eğitime Hazır Değil"

Türk Eğitim-Sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol, “Okullar hazır değil, öğretmenler hazırlanamadı. Öğrenciler, yaşadığı yerlerden çok uzaktaki okullara gitmek zorunda bırakıldı” dedi.

Malatya Eğitim

Ekrem Şenol, yeni eğitim sezonunun başlamasına ilişkin yaptığı değerlendirmede, öğretim döneminin sıkıntılarla açıldığını belirtti. Okullarda fiziki yetersizlikler olduğunu anlatan Şenol, bunlarla birlikte öğrencilerin yerleşim yerlerinden çok uzaktaki bir okula gönderilmesi ve derslik açığı gibi problemler olduğunu dile getirdi. Şenol, şöyle devam etti: 

“Eğitim keşmekeşliklerle başladı. Okullar hazır değil, öğretmenler hazırlanamadı. Öğrenciler, yaşadığı yerlerden çok uzaktaki okullara gitmek zorunda bırakıldı. Okula ulaşmak için 2-3 araba değiştirmek zorunda. Bu sistemi değiştirmek lazım. Zaten bu sistem oturmadı. Sistem öncelikle veliler ile öğrencilerin aleyhine. İlçelerdeki okulların puanı düşük olsa, velilere bir külfet getirilmiş olmaz. Birçok yerde bazı okullar imam hatip okullarına dönüştürüldü. Biz imam hatiplere karşı değiliz. Milletin maneviyata ihtiyacı olduğu kanaatindeyiz. Ancak imam hatiplere yeterli öğrenci kayıt yaptırmıyor. Sınıflar tam dolmuyor. Buna karşın diğer okullarda da sınıflarda kapasite yetersizliği sıkıntısı yaşanıyor. Öğretmenler bu sınıflarda ders vermekte zorlanıyor. Eğitimde derslik açığı var. Ciddi miktarda öğretmen açığı yok. Okullar fiziki anlamda yetersiz. Öğrencilerin enerjisini atacağı yeterli alan yok. Devlet okullarında öğrenim gören öğrenciler, Anadolu liselerinin son sınıfındaki öğrencilerin, velilerin karşısına zorluklar çıkarılarak özel okullara yönlendiriliyor. Bu ayrı bir problem. Böyle bir durum velilere ayrı bir külfet getirmektedir. Devletin okulları boş, özel okullar dolu olacak.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 872
Bu Ay : 3416
Toplam : 3416

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom