Troleybüs Sistemleri Çalıştayı Yapılacak

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından organize edilen ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. (MOTAŞ) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan ‘Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı’ 1-2 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

Troleybüs Sistemleri Çalıştayı Yapılacak Malatya Haber

Dünyanın birçok kentinde troleybüs işletmeciliği yapan ve toplu ulaşım hizmetleri konusunda  karar vericilerden olan üst düzey yetkililer ile CEO'lardan oluşan Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Komitesi üyeleri, Malatya Ramada Otel’de düzenlenecek olan ‘Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı’na katılacaklar.

1 Ekim 2015 Perşembe günü başlayacak olan ‘Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı’nda toplu ulaşımın dünü ve bugünü her yönüyle ele alınacak. Çalıştay boyunca ayrıca, UITP’nin yeni projeleri ve toplu taşımacılık sektörünün geleceği de konuşulacak konular arasında yer alıyor.

UITP Genel Sekreteri Alain Flausch, son yıllarda toplu taşıma alanında kendini gösteren gelişmelere paralel olarak, Türkiye'de de bu alanda önemli gelişmeler yaşandığını gözlemlediklerini belirterek,  Malatya’nın da toplu ulaşımda troleybüsü  kullanmasıyla birlikte, Türkiye'nin de toplu taşımada yeni bir vizyona kavuştuğunu ifade etti.

Alain Flausch, “UITP Yönetim Kurulu olarak ‘Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı’nı Malatya’da yaparak projenin tüm diğer üst düzey yöneticileri tarafından yerinde görülmesini arzuladık” dedi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, böyle bir organizasyonun Malatya’da yapılmasının ilimizin tanıtımına vereceği katkıya değinerek; “Üyesi olduğumuz Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği’nin düzenlediği ‘Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı’na, 15 ülkenin 40 şehri ile Türkiye'den 150 Belediyemizin toplu taşıma alanında en yetkin ve etkili isimlerinden oluşan üst düzey yöneticilerini Malatya’da ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Türkiye'de ilk defa Malatya'da hayata geçirdiğimiz ve Malatyalılar olarak Trambüs diye adlandırdığımız toplu ulaşım sistemimizin, bu alanın uzmanları tarafından yerinde görülmesi elbette ki bizi ziyadesiyle memnun edecektir” dedi.

 UITP ‘Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı’ 01-02 Ekim 2015 tarihleri arasında, Malatya Ramada Otel'de gerçekleştirilecek.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 696
Bu Ay : 4253
Toplam : 4253

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom