Doğanşehir Elması İlgi Görüyor

Doğanşehir’de elma ihracatı devam ediyor. İç piyasaya da sürülen Doğanşehir elmasının fiyatı 1 lira 20 kuruşa kadar çıkıyor.

Doğanşehir Elması İlgi Görüyor Malatya İlçe

Elması ile meşhur Doğanşehir’de, üretimin tamamlanması ile ihracat başladı. Dış ülkelere Hatay ve Mersin üzerindeki limanlardan ihracatı yapılan elmanın, iç piyasada ise Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Malatya’da satışa sunuluyor.

Doğanşehir Elma Üreticileri Birliği Başkanı İmam Tuncer, elma üreticileri birliği olarak geçtiğimiz günlerde fiyatı 90 kuruş ile 1 lira 20 kuruş arasında belirlediklerini belirterek, bu fiyatta ürünün satılması ile çiftçinin zarar etmeyeceğini söyledi. Doğanşehir’de bu yıl elma rekoltesinin 35 bin ton civarında olduğunu belirten Tuncer, “Tabi bu sene yağışların çok olmasından dolayı bazı bahçelerde ürün az oldu. Üreticilerimize en büyük desteğimiz birlik olarak bir araya gelelim çalışmalarımızı beraber yapalım” dedi.

Doğanşehir elmasının hem iç pazarda hem de dış pazarda yeri olduğunu ifade eden Tuncer, ihracatın ise Doğanşehir’e yakın olan Hatay ve Mersin limanlarından gerçekleştirildiğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 758
Bu Ay : 2076
Toplam : 2076

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom