Hayırseverlerin Yaptırdığı Cami Açıldı

Pütürge ilçesi Tepehan Mahallesi’nde hayırseverler tarafından yaptırılan cami ibadete açıldı.

Hayırseverlerin Yaptırdığı Cami Açıldı Malatya İlçe

Tepehan Çaygören Mahallesi’nde yapımına geçen yıl başlanan ve bu yıl ibadete hazır hale getirilen caminin açılışına Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Pütürge İlçe Kaymakamı Osman Doğramacı, Pütürge İlçe Belediye Başkanı Mehmet Polat, Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, Bülent Tüfenkçi, Nurettin Yaşar, Pütürge İlçe Müftüsü Mehmet Arslaner, Beyhan Ailesi, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İstanbul’da bulunan Pütürgeli iş adamları Hasan, Mehmet Nuri ve Derviş Beyhan tarafından 2014 yılında temeli atılarak yaptırılmaya başlanan cami ve sosyal tesislerin açılışı bugün Cuma namazı öncesi gerçekleştirildi. Açılış öncesi MASTÖB İstanbul-Esenler Şube Başkanı Aziz Damar, Pütürge Belediye Başkanı Polat ve Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır birer konuşma yaptı. İlçe Müftüsü Arslaner’in duası sonrasında Vali Kamçı ve beraberindekiler hayırlı olması temennisi ile açılışı gerçekleştirdiler.

Cuma namazını müteakiben vatandaşlarla bir süre sohbet eden ve bayramlaşan Vali Kamçı, caminin yapımında katkısı olan ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Açılışa gelen çocuklarla da görüşen Vali Kamçı çocuklara bayram hediyesi olarak oyuncak dağıttı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 635
Bu Ay : 4079
Toplam : 4079

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom