Kurban Bayramı'nda Diş Sağlığının Önemi

Et ve tatlı tüketiminin arttığı Kurban Bayramı’nda ağız sağlığı konusunda neler yapılması gerektiğini belirten Diş Hekimi Kemal Kutlutürk, neler yapılması gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu.

Kurban Bayramı'nda Diş Sağlığının Önemi Malatya Haber

Kuşkusuz ağız ve diş sağlığı, et tüketiminin arttığı Kurban Bayramı'nda daha çok ön?m k?z?nıyor. Bayram Tatilinin 9 gün olması ile birlikte diş kliniklerinin kapalı olduğunu belirten Dt. Kemal Kutlutürk, alınacak önlemlerin başında dişlerinde çürük yada boşluk bulunan vatandaşların böylesine uzun tatillere girmeden diş hekimine uğraması gerektiğini söyledi.

Kurban Bayramı’nda en çok tüketilen gıdalardan birinin et olduğunu belirten Kutlutürk, eğer ağızda çürük yada boşluk olması durumunda bayramın bu tür hastalarda tam olarak kabusa dönüşebileceğini belirtti. Etlerin ağızda oluşan boşluklara girmesi ile ciddi ağrıların oluşabileceğine dikkat çeken Kutlutürk, ağız sağlığına dikkat edilmesinin oldukça önemli olduğunu ifade etti. Kürdanın bu gibi durumlarda faydalı olabileceğini belirten Kutlutürk, ancak kürdan kullanırken de dişlerin dış zarının tahriş edilmemesi gerektiğini ifade etti. Diş etinin tahriş edilmediği sürece kürdanın zararsız olacağını kaydeden Diş hekimi Kutlutürk, bunun yanı sıra soğuk içeceklerin ise dişlere zararının olduğunu söyledi.

Çok soğuk içeceklerin tüketilmesi ile dişlerin çatlayacağını ve bunun da çürümeye yol açacağını ifade eden Kutlutürk, toplum olarak ağız sağlığına fazla dikkat edilmediğini belirtti. Bu durumun ise hem insan sağlığına hem de ülke ekonomisine olumsuz yönde etki yaptığını kaydeden Kutlutürk, ağız sağlığında mutlaka koruyucu önlemlerin zamanında alınması gerektiğini vurguladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 380
Bu Ay : 4746
Toplam : 4746

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom