İlk Bayramlaşma Mezarlıkta Başladı

Malatya'da bayram namazının ardından vatandaşlar, vefat eden yakınlarının mezarlarını ziyaret ettiler ve mezarlıklarda büyük yoğunluk yaşandı.

İlk Bayramlaşma Mezarlıkta Başladı Malatya Haber

Kurban Bayramı'nın ilk günü sabahın erken saatlerinde ay yıldızlı bayraklarla donatılan şehitliklere akın eden şehit yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şahadet şerbetini tadan askerlerin mezarları başında Kur'an-ı Kerim okuyan aileleri, şehitlerin mezarlarına çiçek bıraktı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da Malatya Şehitliği'ni ziyaret ederek, şehit yakınlarıyla bayramlaştı. Şehit ailelerinin acılarını paylaşan Çakır, şehit mezarlarına karanfil bırakarak, dua etti. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ziyaret sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bir Kurban Bayramı'nı daha idrak ettik. Yüce Allah'a hamd ediyoruz. Bayramlar bizim için gerçekten çok önemli. Bayramlar, bizim için kutsal ve önemli günler. Birlik, beraberlik ve dayanışmamız için önemli bir gün. Dolayısıyla bu bayramı huzur içerisinde geçirmek nasip olur" dedi.

Çakır, Kurban Bayramı'nın ülkeye, İslam coğrafyasına ve dünyaya barış getirmesi temennisinde bulunarak, şunları söyledi:

"Bu bayramın ayrı bir özelliği var. İki bayram arasında çok şehitlerimiz oldu. Malatya'da şehitlerimiz oldu. Bu vesileyle bayramın iklimine uygun olarak, bayram namazını eda ettikten sonra şehitliklerimizi ziyaret ettik. Şehit ailelerinin bayramlarını tebrik ettik ve onlarla birlikte şehitlerimize Fatiha'lar okuduk. Netice itibariyle gerçekten tüm halkımızın duyarlı olması gerekiyor ve bu bayramları vesile kılarak, kardeşlik duygularını pekiştirmek, birliğimizi artırmak, eş-dost ziyaretlerinde bulunmak, kırgınlıkların ve dargınlıkların giderilmesine vesile olan bu bayramları çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. İnşallah bayramlar, ülkemizde birliğe ve beraberliğe vesile olur. Ülkemizde olduğu gibi tüm İslam aleminde ve dünyada da barışa vesile olmasını temenni ediyoruz. Çünkü bayram, kardeşlik, barış ve huzur demek. Dolayısıyla bize bayramı zehir edenlere de Rabbim fırsat vermesin. Hainlere fırsat vermesin. Ülkemizin birliği, beraberliği, dirliği her şeyin ötesinde. İnşallah bunlara da bayramlar vesile olsun. Bütün hemşehrilerimin bayramlarını tebrik ediyorum. Tekrar bayramın hem şehrimize hem ülkemize hem de İslam coğrafyasına barış getirmesini diliyorum."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 31
Bu Ay : 2515
Toplam : 2515

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom