Derme Deresi Islah Çalışması Sürüyor

Battalgazi Belediyesi ve Devlet Su İşleri tarafından projelendirilen Derme Deresi ıslah çalışmaları devam ediyor. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, daha önce 5 km’lik kısmı ıslah edilen Derme Deresi’nin geriye kalan kısmında sürdürülen ıslah çalışmalarını yerinde inceledi.

Derme Deresi Islah Çalışması Sürüyor Malatya İlçe

Derme Deresi ıslah çalışmalarını yerinde inceleyen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, burada habercilere açıklamalarda bulundu. Battalgazi ilçesi için Derme Deresi’nin ıslah çalışmasının önemli olduğunu belirten Başkan Gürkan, “Devlet Su İşleri ile birlikte yapmış olduğumuz ortak çalışma çerçevesi içerisinde projelendirilen Derme Kanalı Islahı, kamulaştırılması ve Devlet Su İşleri’ne teslim edilmesi noktasında çalışmalar devam ediyor. Diğer taraftan bildiğiniz gibi aşağı yukarı 5 km’ye yakın bir kısmı ıslah edildi. Bu önümüzdeki dönem içerisinde değirmen önünden Malatya’ya kadar olan kısmın projeksiyonları yapılmakta, ayrıca Seydi Gazi dediğimiz Seyitgazi yol kanal kavşağının bulunduğu, hem Malatya’dan gelen Derme Deresi, hem Orduzu’dan gelen Orduzu Deresi’nin ortak olduğu yerde Derme Deresi Malatya’da kanal boyuna kadar devam edecektir. Ayrıca DAP’la yapmış olduğumuz proje kapsamında bu yıl aldığımız 2 milyon ödenekle birlikte Çınar’dan başlayarak aşağıya kadar Seyid Gazi dediğimiz mevkiye kadar gelinerek, bu derelerinde ıslahı yapılmış olacak. Bunun toplamı 20 km’ye yakın bir miktar ediyor ki, buda Battalgazi’nin özellikle dere ıslah çalışmaları anlamında Devlet Su İşleri ile birlikte yapmış olduğumuz çalışmada bir rekora imza atmak demektir. Ben buradaki kanal ıslah çalışmasının buradaki halkımıza ve hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Ayrıca vatandaşımızın bu konudaki yer noktasındaki rızai teklerinden dolayı vatandaşlarımıza ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum. 20 km civarında bir kanal mevcut. Bu 20 km’nin de şuanda 5 km’lik kısmı yapılmış oldu. Diğer kısımları da periyodik aralıklarla hem Devlet Su İşleri, hem DAP tarafından ortaklaşa yapılan projelerde bizim belediyemizin mihmandarlığında yürütülecektir” diye konuştu.
Derme Deresi ıslah çalışmalarının yapıldığı bölgede ikamet eden Abdullah Tunç isimli vatandaş ise, yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getirerek, “Bu dere senelerin deresi. Kış geldi mi bu gördüğünüz yerlerdeki ağaçlarımız kururdu. Su basardı, bu bahçelere giremezdik. Burada ne kayısı üretebilirdik, ne bir elma. Allah razı olsun reisimizden bu işe el attı. Burada 2 km yeri Devlet Su İşleri ile diyaloga girerek el birliği ile bu dere yapıldı. Şimdi biz burada hayvan besliyoruz, 20 dönüm yer elma, kayısılık, bir tane ağacımız kurumuyor” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 83
Bu Ay : 1612
Toplam : 1612

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom