Hayvan Pazarında Hareketlilik Sürüyor

Kurban Bayramı’na 2 gün kalırken Malatya Canlı Hayvan Pazarı’nda da hareketlilik arttı. Pazarda bu yıl ilk kez satışa çıkarılan 2 deve ise ilgi odağı oldu.

Hayvan Pazarında Hareketlilik Sürüyor Malatya Haber

Kurban Bayramı’nda dini vecibelerini yerine getirmek için Canlı Hayvan Pazarı’na akın eden vatandaşlar, genelde küçükbaş hayvanları tercih ediyor. Terör sorunu ile özellikle Doğu illerindeki üreticilerinde kurbanlıklarını Malatya’ya getirmesi ile pazarda büyük bir hareketlilik yaşanırken, bu yıl ilk kez Malatya’da kurbanlık için devede satışa sunuldu.
Geçen yıl Şanlıurfa’dan aldığı 2 deveyi besleyen Ömer Kurt isimli üretici, Kurban Bayramı öncesi develerini pazara getirerek satışa çıkardı. Malatya’da pazarda ilk kez deve görenler ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Develerin sahibi Ömer Kurt, kurbanlık olarak sattıkları develerine 16 bin TL istediğini ifade ederek, şu ana kadar ciddi bir alıcının çıkmadığını söyledi. Malatya’da ilk kez deve satıldığını belirten Kurt, develerinin satılmaması durumunda ise beslemeye devam edeceğini söyledi.

Canlı Hayvan Pazarı’nın adeta maskotları olan develere ilgi büyük. Kurbanlık almaya gelenler develere büyük ilgi gösterirken, bir vatandaşın ise deveye çay içirmesi dikkat çekti.

Kurbanlık satıcıları satışların henüz istedikleri gibi olmadığını söylese de, pazarda adım atacak yer yok. Satışların Arefe günü aratacağını söyleyen üreticiler, fiyatlarda ise gözler görülür bir artışın yaşanmadığı görüşünde. Bazı kurbanlık satıcıları satışların olmadığını söylese de üreticiler Arefe ve bayramın 1.gününü bekliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 82
Bu Ay : 5276
Toplam : 5276

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom