Uygur Kardeşler Zirvede

İstanbul Büyükşehir Belediyesi karate takımında spor yaşamını sürdüren Burak Uygur ve Ahmet Uygur kardeşler Türkiye Karate Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan ve Yalova’da düzenlenen Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası'nda şampiyon oldular.

Uygur Kardeşler Zirvede Malatya Haber

Bu yıl büyüklerde Avrupa Oyunları şampiyonu ve Avrupa ikincisi olan Burak Uygur, 67 kiloda unvanını korumayı başarırken, ilk kez 21 yaş altında yarışan kardeşi Ahmet Uygur ise 75 kilodaki mücadelesini zirvede tamamlayarak altın madalyayı boynuna astı. 18 yaşındaki Ahmet, iki hafta önce yapılan Karate 1 Premier Lig’de büyüklerde gümüş madalya elde etmişti.

17-19 Eylül tarihleri arasında Yalova’da düzenlenen Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası'nda 44 ilden 531 bayan, 755 erkek sporcu mücadele etti.

Burak Uygur 21 yaş altı erkekler 67 kg'da finalde Sakaryalı rakibini 3-0 yenerek Türkiye şampiyonu oldu. Burak Uygur böylece Kasım ayında Endonezya’da yapılacak Dünya Şampiyonası'nda ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.
Burak Uygur’un kardeşi Ahmet Uygur ise 21 yaş altı erkekler -75 kg'da finalde Ankaralı rakibini 6-3 yenerek kilosunda Türkiye şampiyonu oldu. Ağabeyi gibi Ahmet Uygur’da Endonezya’da yapılacak Dünya Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 953
Bu Ay : 3437
Toplam : 3437

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom