Dört Üyesi Kazanacak Yerde

Merkezi İstanbul’da olan Malatyalı iş adamların kurduğu MİAD,dört üyesinin, seçilebilecek yerde milletvekili listesinde yer almasını memnuniyetle karşıladı.

Dört Üyesi Kazanacak Yerde Malatya Siyaset

MİAD, Malatya’lıların ihtiyaç duyduğu aktif bir işadamları örgütüdür. 1998 yılında İstanbul’da, orta ve büyük ölçekli işletmelere sahip Malatyalı iş adamlarının girişimiyle kurulmuş bir dernektir.

MİAD sitesinde yapılan açıklamada,

"AK Parti İstanbul 3. Bölge 4. Sıra Milletvekili Adayı Sayın Serap Yaşar,
AK Parti İstanbul 1. Bölge 10. Sıra Milletvekili Adayı Sayın Azmi Ekinci,
AK Parti İstanbul 3. Bölge 13. Sıra Milletvekili Adayı Halis Dalkılıç
AK Parti Malatya 4. Sıra Milletvekili Adayı Sayın Nurettin Yaşar,
CHP Malatya 2. Sıra Milletvekili Adayı Sayın Erdem Aslanoğlu

 

Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Serap Yaşar, Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Üyemiz Sayın Azmi Ekinci ile MİAD Üyesi Halis Dalkılıç İstanbul'dan, MİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Nurettin Yaşar ve Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Erdem Aslanoğlu Malatya’dan, 1 Kasım milletvekili seçimlerinde vekil adayı olarak gösterilmiştir. Kendilerine millete hizmet yolunda başarılar diliyoruz.

AK Parti kurucularından olan, MİAD Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Serap Yaşar AK Parti İstanbul 3. Bölge 4. sıradan milletvekili adayı olarak gösterilmiştir. Serap Yaşar; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1993-97 yılları arasında Fransa'da çocuk hakları ve mülteciler konusunda araştırmalar yaptı. Strasbourg Science Human ve Nancy 2 Üniversitelerine devam etti. İnsan hakları alanında basılmış bir kitabı ve çeşitli dergi ve bültenlerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

AK Parti Sancaktepe eski İlçe Başkanı, MİAD Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve MİAD Üyesi Azmi Ekinci AK Parti İstanbul 1. Bölge 10. Sıradan milletvekili adayı olarak gösterilmiştir. Pasifik İnşaatın sahibi olan başarılı işadamı çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almıştır.

MİAD Üyesi Halis Dalkılıç AK Parti İstanbul 3. Bölge 13. sıradan milletvekili adayı olarak gösterilmiştir. Dalkılıç, 2009 Yılında 3. Olağan İl Kongresi ile AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi seçildi. 4,5 yıl AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı olarak görev üstlendi ve bu görevini 25. Dönem Milletvekili adaylığı için istifa ettiği tarihe kadar sürdürdü.

AK Parti Malatya milletvekili MİAD kurucu üyelerinden, MİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Yaka Tekstil’in sahibi başarılı işadamı, Avukat Nurettin Yaşar AK Parti Malatya 4. Sıradan aday olarak gösterilmiştir.

Malatya’nın özlemle hatırladığı CHP Milletvekili merhum Mevlüt Aslanoğlu’nun oğlu MİAD Gençlik Kurulu Başkan Yardımcısı Erdem Aslanoğlu CHP Malatya 2. Sıradan vekil adayı olarak gösterilmiştir." denilmiştir.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 148
Bu Ay : 771
Toplam : 771

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom