Mağdur Öğrenciler İçin Toplandılar

Yeşiltepe Eğitim Derneği (YEŞİLDER), Yeşiltepe semtinde taşımalı eğitim nedeniyle mağdur olan aileler ve çocuklar için geniş katılımlı bir istişare toplantısı yaptı.

Mağdur Öğrenciler İçin Toplandılar Malatya Haber

YEŞİLDER hizmet binasında düzenlenen istişare toplantısına, Başkan Mümtaz Toy, yönetim kurulu üyeleri Bekir Doğan, Hüseyin Gökçek, Fatih Karakeçe, Gaffari Ayyıldız, Aysel Doğan, Nurcan Kaya, Solmaz Kınık, Beyza Şahin ve çok sayıda mağdur öğrenci anneleri katıldı.
Milli Eğitim Bakanlığının ilk ve ortaokul öğrencilerinin birbirinden ayrılmasına yönelik başlattığı çalışma ile Yeşiltepe’de 5 bin çocuğunun taşımalı eğitimle okula gitmek zorunda kalacağını ifade eden Başkan Toy, “Bazı ailelerin 4 ve üzeri öğrencisi var, bu aylık 400-500 TL gibi ekstra bir masraf demek. Asgari ücret ve altında geliri olan aileler şu an çok mağdur, çocuklarını okutamayacak duruma geldiler” dedi.
Yapılan istişare toplantısı hakkında bilgiler veren Başkan Mümtaz Toy, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan bir kararla, öğrencilerin okullarının değişmesinin tüm maliyetinin öğrenci ve ailelerine yüklenmesi insafsızlıktır. Bu adaletsizliği ortadan kaldırmak için başta yerel yönetimler olmak üzere herkese sorumluluklar düşmektedir. Taşımalı eğitim nedeniyle çocuklarını okula gönderemeyecek birçok aile var. Bu çocuklar hepimiz çocuğu, bunlara yardımcı olalım. İlk etapta belediye otobüsleri ve minibüslerin sorumluluk alması ile çözüm sağlanabilir” sözlerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 840
Bu Ay : 3324
Toplam : 3324

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom