Sanat sokağı Hizmete Sürülüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, yakında hizmete sunmaya hazırladığı Sanat Sokağı’nda yer alan konaklardan birini Malatya Kültürevi olarak düzenliyor. Çalışmaları devam eden Kültürevi’nde, Malatya'nın geçmişteki yaşam tarzı, kültürel doku içerisinde çeşitli objelerle hayat bulacak.

Sanat sokağı Hizmete Sürülüyor Malatya Kültür-Sanat

Büyükşehir Belediyesi tarafından kuruluş çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülen Malatya Kültürevi, Fırat Kalkınma Ajansı’na sunulup, kabul edilen proje çerçevesinde oluşturuluyor. Malatya Kültürevi Konağı, Büyükşehir Belediyesi tarafından farklı nitelikteki sivil mimari örneklerini bir araya getirip geleneksel sokak kültürüne hayat vermek için kurulan Sanat Sokağı içerisinde yer alıyor. Konakta, özellikle Cumhuriyet döneminin ilk yıllarına ait çalışma hayatı, ev hayatı, gündelik hayat, alışkanlıklar, sofra kültürü gibi geçmişteki yaşam tarzı; kültürel doku içerisinde çeşitli objelerle hayat bularak, ziyaretçilere sunulacak. Balmumu heykellerle de görselliğin oluşturulacağı Kültürevi Konağı için çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya kültürüne hizmet etmekten büyük onur duyduklarını belirterek, “Kültürümüzü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak gayesiyle hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Kültürevi Konağı ile inşallah geçmişteki yaşam biçimimizin bir özetini müze tarzında ziyaretçilere sunacağız. Bu çalışmamızın aynı zamanda turizmin gelişmesine de mütevazi bir katkısı olacaktır. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom