5 Köprüden 3'ü Tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Pütürge ilçesi, Tepehan bölgesinde yapılmakta olan 5 köprüden 3'ünün inşaatı tamamlandı, 2 köprünün inşaatı ise devam ediyor.

5 Köprüden 3'ü Tamamlandı Malatya İlçe

Pütürge’de yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, köprü inşaatlarında sona yaklaştı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesinin Pütürge genelinde sürdürdüğü çalışmalar kapsamında bu yıl içinde inşaatına başlanan 5 köprüden Taştepe-Korkmazlar ve Yeşildere ile Civan mahallelerini grup yoluna bağlayacak 3 köprünün inşaatının tamamlandığı, yapımı tamamlanan köprülerin her iki yanında yol düzenleme ve asfalt çalışmalarının ise devam ettiği belirtildi.

Açıklamanın devamında, “Alireş Çayı üzerine yapılan 2 adet köprü Taştepe ve Korkmazlar Mahallesi ile Yeşildere Mahallesini Tepehan grup yoluna bağlarken, Yeşildere üzerine yapılan köprü ise Civan Mahallesini aynı şekilde Tepehan grup yoluna bağlıyor. Huri-Yeşildere Mahallesi ile Sezerler- Tepehan bölgesine yapılan köprülerin ise inşaat çalışmaları ise yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Özellikle kış aylarında ulaşımın çok zor sağlandığı bu bölgede, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan köprüler ulaşımın daha güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamış olacak” denildi.

Yapılan çalışmalar nedeniyle artık ilçe ve şehir merkezine daha güvenli bir şekilde ulaşabileceklerini belirten mahalle sakinleri, yıllardır özellikle kış aylarında büyük sıkıntılar yaşadıklarını, yapılan çalışmalardan sonra bu sıkıntıların sona ereceğini, bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 321
Bu Ay : 5515
Toplam : 5515

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom